Dorothea Puente se narodila roku 1929 v Kalifornii a prožila velmi trudné dětství. Oba rodiče holdovali alkoholu, matka si vydělávala prostitucí a otec se před malou dcerkou pokusil o sebevraždu. Zemřel na tuberkulózu, když jí bylo osm let. Rok nato se matka zabila při autonehodě a Dorothea skončila v sirotčinci, kde čelila sexuálnímu zneužívání.

Provdala se celkem čtyřikrát a porodila tři děti, žádné z nich ale nevychovála osobně. První dceru zanechala u příbuzných, další dvě dala k adopci. Několikrát skončila nakrátko ve vězení kvůli padělání šeků, provozování nevěstince a drobným podvodům.

V roce 1982 se usadila v Sacramentu, kde si pronajala dům se 16 pokoji a začala zde provozovat domov pro staré a duševně postižené osoby. Zanedlouho poté jedna postarší nájemnice zemřela na předávkování léky. Dorothea řekla policii, že dotyčná trpěla depresemi kvůli těžké nemoci svého manžela. Případ byl uzavřen jako sebevražda.

Za několik týdnů se na policii obrátil 74letý Malcolm McKenzie a tvrdil, že ho Dorothea omámila drogami a okradla. Paní domácí dostala pětiletý trest vězení, na svobodu se ale dostala už po třech letech a vzápětí si našla novou vážnou známost, staršího pána Eversona Gillmoutha. Jeho příbuzní ho od té doby nespatřili, Dorothea jim jen posílala dopisy, ve kterých jim vysvětlovala, že je Everson těžce nemocen.

Mezitím pobírala jeho důchod, zatímco jeho tělo už dávno leželo na skládce u řeky. Dorothea pokračovala v provozování domova a těšila se velké oblibě u sociálních pracovnic, protože byla ochotna ubytovat i těžké případy, včetně narkomanů.

K ruce měla bezdomovce a alkoholika, známého po přezdívkou "Chief". Sousedům se nezdálo, že Chief pořád kope ve sklepě a vyváží odtud hromady suti. Podlahu sklepa i garáže pokryl novou vrstvou betonu. Několik nájemníků se tou dobou přestalo hlásit úřadům. Nakonec zmizel i Chief.

Dorothea ovšem nezvěstným nájemníkům stále vybírala sociální dávky, přičemž si měsíčně přišla na 5000 dolarů.

Když policisté vykopali ve sklepě první těla obětí, Dorotheu nepodezírali a dovolili jí, aby si skočila k benzince pro kávu. Do domu se už nevrátila, utekla do Los Angeles, kde se pokusila okouzlit starého důchodce v baru. V tu chvíli už ale po ní bylo vyhlášeno pátrání a muž ji poznal na fotografii zveřejněné v televizi. Brzy nato byla Dorothea Puente zatčena.

Ačkoli měla na svědomí zřejmě devět vražd, soudu se podařilo prokázat jen tři. I ty však stačily k tomu, aby byla Dorothea odsouzena na doživotí bez možnosti podmínečného propuštění. Trest smrti nedostala jen díky mnoha svědkům, kteří ji vylíčili jako obětavou ženu. O přeživší nájemníky se prý dobře starala a výborně jim vařila. Pověst skvělé kuchařky Dorothea později dobře zpeněžila, když publicista Shane Bugbee vydal knihu jejích receptů.

Dorothea Puente se ve vězení dožila 82 let a zemřela přirozenou smrtí. Její "Dům smrti" v Sacramentu se stal turistickou atrakcí.