Krásný krutovládce

Pokud jste si do této chvíle mysleli, že zlo je viditelné na první pohled, pak vás rychle vyvedeme z omylu. Realita totiž může vypadat naprosto jinak.

Příkladem je i krutovládce Vlad Napichovač. Kníže patřící do rodu Drákulů. Ten pod tváří člověka s jemnými rysy schovával hotové monstrum.

Narodil se v 15. století a byl valašským knížetem. Právě Vlad byl dokonalou ukázkou toho, jak se na první pohled takřka dokonalý hostitel může během okamžiku změnit v pomstychtivého vraha. Milou hostinu rázem změnil v kruté krveprolití.

Vlad Napichovač žil od roku 1431 do roku 1477. Pocházel z rumunského Valašska a u moci byl hned třikrát. Přídomek “Napichovač” měl u Vlada z rodu Drákulů rozhodně opodstatněný význam.

Vlad byl krutým a bezcitným vládcem, který si nikdy nebral slitování. Tuto vlastnost dal jasně najevo především těm, kteří mu takříkajíc nešli na ruku. Přesto na první pohled jeho krutost nebyla patrná.

Spekuluje se, že hlavním důvodem jeho ohromné zlosti byl vražda Vladova otce a bratra. Údajně zanechala ve Vladovi Napichovači velkou nenávist a byl rozhodnutý se jakýmkoliv způsobem pomstít. 

Svých odpůrců se zbavoval tím, že je napichoval na kůl. Působil jim krutou a bolestnou smrt. V plánu, který měl nachystaný pro ty, jimž se plánoval pomstít, tomu nebylo jinak. 

Smrtelná hostina

Aby se Vlad Napichovač pomstil za smrt svého otce a bratra, rozhodl se všechny nenáviděné pozvat na hostinu. Konala se pod záštitou oslav zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Právě tam chtěl krutý Vlad uskutečnit svůj plán.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Téměř 200 pozvaných nemělo sebemenší tušení, do jaké jámy lvové se ten večer chystají vstoupit. V okamžiku, kdy byla oslava na svém vrcholu, lidé se bavili, jedli a tančili, vtrhla do místnosti ozbrojená stráž a všechny přítomné napíchla na ostré kůly.

Ještě dřív, než k tomu došlo, však krutý Vlad Napichovač pronesl rychlý a výstižný přípitek. „Chci zabít všechny přítomné, abych pomstil smrt svého otce a bratra," pronesl Vlad. 

Všichni hosté byli v šoku. Důvodem byl především Vladův vzhled. Nenasvědčoval tomu, že by šlo o tak zlého a krutého člověka, ačkoliv skutečnost byla jiná. Potvrdila to také rekonstrukce Vladovy tváře. Vědci byli v úžasu. Zjistili, že Vladova skutečná tvář byla krásná a jemná.

Zdroje: en.wikipedia.org, www.britannica.com, www.nbcnews.com