Stephen si byl jist, že do jeho stodoly na zahradě někdo chodí, aby zde na každé ráno úhledně uspořádal plastové svorky, šroubky a kovové předměty. Muž se cítil, jako by měl kolem sebe užitečného ducha, která si libuje v uklízení.

Oko, které odhalí pravdu…

Pan McKiers byl zpočátku bezradný, a dokonce vanu vyprázdnil a rozházel matice a šrouby po celé kůlně, aby druhý den ráno našel vše uklizené. Toto záhadné uklízení pokračovalo několik týdnů a přimělo ho pochybovat o vlastním zdravém rozumu.

Odhodlán záhadu odhalit, požádal o pomoc svého souseda Rodneyho Holbrooka, sedmdesátiletého fotografa divoké přírody. Společně nainstalovali kameru, aby zachytili půlnoční úklid.

A co se stalo? Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

„Brexit Mouse“

K jejich úžasu záběry odhalily, že pilným uklízečem je malá myš, která každou noc od půlnoci do půl třetí neúnavně uklízí kůlnu. Myška se dokonce pokoušela zvedat předměty dvakrát větší než ona a předvedla tak svou neuvěřitelnou pracovní morálku.

Pan McKiers myš v dobrém smyslu slova láskyplně pojmenoval "Brexit Mouse" pro její zjevné sklony k hromadění zásob. Mezi uklizenými předměty byly velké šrouby, plastové vodiče, matice, šrouby, a dokonce i plastový nástavec na konci hadice.

Pořádný myšák uklízení miluje

Ačkoli pan McKiers zpočátku uvažoval o možnosti přítomnosti ducha, pravda byla mnohem roztomilejší a praktičtější. Tahle pilná myška, spíše než strašení, poskytovala cennou lekci v čistotě.

Pan Holbrook, který bydlí nedaleko, byl pracovitým hlodavcem stejně fascinován. Neobvyklý objev komentoval slovy: „Říkal jsem mu kovový Mickey, ale někteří lidé říkali, že je to prostě pyšná myš. Byl jsem docela ohromen, když jsem ho viděl - je to úžasná myš."

Dvojice natáčela myší noční úklidovou rutinu asi měsíc a zachytila tak rozkošného tvora v akci. Jak řekl pan McKiers: „Už jsem viděl myš, která přemisťuje předměty, aby si udělala hnízdo, ale nikdy ne kovové předměty. Je to docela úžasné. Dělá to ještě teď."

V tomto zajímavém případě nečekané pomoci se ukázalo, že "strašidelné" dění v kůlně bylo spíše dílem pečlivé a pracovité myši.

Zdroje: nejlepsi.zvireci-psycholog.cz, www.bbc.com,  www.boredpanda.com