Steve Demarest, dobrodružná duše se zálibou ve skalách a přírodě, se vydal na netradiční cestu. Koupil skalnatý pozemek, pro mnohé zdánlivě neobyvatelný, a proměnil jej v úchvatné útočiště pro svou rodinu.

Dnes jeho domov vypadá takto:

Zdroj: Youtube

Postupné tesání do skály

Příběh začíná jeskyní na pozemku, která kdysi sloužila jako hravé útočiště Stevových dětí. Když vyrostly ze svého skalnatého úkrytu, Steve viděl potenciál tam, kde ostatní viděli problémy. Hnán láskou k přírodě a odhodláním přijmout okolní divočinu se pustil do přeměny jeskyně v rodinné útočiště.

Vyhloubení jeskyně nebyl malý úkol. S neochvějnou trpělivostí a neutuchajícím úsilím Steve pečlivě vytesal prostor ve skále a vytvořil domov, který plynule splynul s přírodní krajinou. Některé balvany se ukázaly být příliš obrovské na to, aby je bylo možné přemístit, a staly se tak nedílnou součástí stavby. Díky pečlivé práci Steve ručně osadil každý kámen a vytvořil dům, který je důkazem jeho odhodlání a kreativity.

Netradiční interiéry vás dostanou

Interiér domu je důkazem Stevovy vynalézavosti. Dovnitř proudí přirozené světlo, které osvětluje prostor a vnáší do něj venkovní atmosféru. Pultová střecha, strategicky navržená tak, aby se na ní nehromadil sníh, zajišťuje rodině v zimních měsících útulno a teplo.

Uvnitř se dům pyšní překvapivými prvky. Minimalistický půdní prostor otevírá prostor a upouští od objemného nábytku ve prospěch zjednodušeného věšáku na oblečení. Kuchyně, která je ústředním bodem rodinných setkání, je vybavena moderním zařízením, včetně baterie, která čerpá vodu z vlastní studny. Koupelna, svědectví Stevova uměleckého vidění, je vybavena obklady z přírodního kamene pečlivě uspořádanými jeho rukama.

Můj dům, můj hrad

Stavba tohoto monolitického příbytku nebyla bez problémů a posunula Stevovu kreativitu do nových výšin. Stavba vhodné střechy představovala dilema, které ho přimělo vymyslet řešení: pavučinu z ocelových I-nosníků, která nyní konstrukci bezpečně podpírá.

Při procházce tímto jedinečným domem najdete v každém koutě stopy Stevova nadšení a odhodlání. Od příjemného krbu, který zahřívá rodinu za chladných nocí, až po pečlivě rozmístěné obklady v koupelně - každý detail vypovídá o kreativitě a o tom, že dům je budován s láskou.

Nakonec se ze skalnatého pozemku Steva Demaresta stalo víc než jen obydlí; je to mistrovské dílo, svědectví o lidské vynalézavosti a pocta harmonii mezi člověkem a přírodou. Uprostřed balvanů vybudoval nejen dům, ale i útočiště, kde se uprostřed divočiny daří jeho rodině.

Zdroje:  homehacks.co, en.wikipedia.org/wiki/Leavenworth,_Washington,  www.youtube.com