Dům plný pokladů

Když si mladý švédský model Anton koupil nemovitost v Tokiu, neměl sebemenší tušení, co ho tam čeká. „Koupil jsem opuštěný dům v centru Tokia a uvnitř jsem našel opravdu zajímavé věci," uvedl Anton.

Na první pohled opuštěný dům byl totiž plný překvapení. Při vyklízení starých věcí a postupné renovaci Anton narazil na knihu obsahující seznam vinylových desek. To by jistě nebylo nic neobvyklého, kdyby se nejednalo o desky, které jsou staré a velice hodnotné.

Jednalo se o ručně psaný deník. Napsat ho musel skutečný nadšenec vinylů. Sbírka, kterou obsahoval, byla výjimečná. 

Ba co víc. Deník, který Anton objevil při vyklízení svého nového domu, obsahoval také mapu. Právě ta ho k deskám měla dovést. Desky, jak stálo v deníku, se totiž měly nacházet přímo v domě, který si mladík v Tokiu pořídil. 

Jejich nalezení se ale Antonovi poměrně dlouho nedařilo. Cestou za nalezením desek objevil Anton mimo jiné stará japonská kimona, sadu krásných truhel a spoustu zbytečného harampádí. Už ani nedoufal, že by desky mohl objevit. Než jeho kamarád narazil na tajné dveře. 

Oněměl štěstím

Zatímco se Antonovy naděje pomalu ale jistě vytrácely, přítel, který mu s vyklízením a renovací domu pomáhal, se nevzdával.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Jednoho dne narazil na zvláštní dveře. Byly součástí jedné ze stěn a vypadaly spíše jako maketa. Přesto se Antonův kamarád pokusil dveře otevřít a k velkému překvapení obou mužů se zadařilo. 

Oba muži tak mohli vstoupit do místnosti, o které dlouho nevěděli, že existuje. Anton po jejich otevření doslova oněměl štěstím. 

Čekalo na něj přibližně 600 vinylových desek, které byly staré desítky let. Jejich sběratel si s takovou kolekcí musel dát velkou práci. Řada z nich se už nedá sehnat. Mladík tak objevil skutečný poklad. 

Ačkoliv některé vinyly byly vinou času rozežrané od termitů, většina z nich se dochovala ve výborném stavu. Zpráva o vinylech v opuštěném domě, kterou mladý model zveřejnil na svém TikTokovém účtu, se ihned stala virální senzací. Nález vinylů je důkazem, že štěstí se vám objeví ve chvíli, kdy ho vůbec nečekáte.

Zdroje: www.quora.com, www.familyhandyman.com