Edison tak skutečně věděl, co přesně se s našimi životy stane. Co se v nich bude odehrávat.

Geniální předpověď T. A. Edisona z roku 1911 pro dnešní dobu

Dnes už víme, jak mocně technologie ovlivňují naše životy. Svět je díky nim o moc jednodušší. Jak to ale mohl vědět někdo v roce 1911? Edison měl už tehdy takřka dokonalý přehled o tom, s čím vším nám technika bude nápomocná.

To také sdělil ve svém rozhovoru pro Miami Metropolis v roce 1911. Právě tam Thomas Alva Edison nastínil naši budoucnost.

Edison se netajil tím, že elektřina plně nahradí páru jako zdroj energie. O té již tehdy řekl, že je takřka na pokraji svých sil. Edison ale dobře věděl, že vlaky bez páry budou jezdit i dál. To samé letadla. Ta budeme využívat každý den a zcela samozřejmě.

V tehdejším rozhovoru Edison sdělil, že vznikne jakási elektronická čtečka, v ní "kniha tlustá dva palce bude obsahovat čtyřicet tisíc stran, což odpovídá stovce svazků".

Tohle vás dostane!

Lidé ho měli za čaroděje, protože nikdo jiný než čaroděj by se neodvážil odhalit tajemství budoucnosti. Měl potřebnou odvahu i dar předvídavosti.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Hydraulická kola budou pohánět stroje neuvěřitelnou rychlostí. Pro lidi to ale dle Edisona bude stále málo. Budou chtít víc a poněkud rychleji. Sám tehdy řekl: "Člověk bude létat vzduchem rychleji než jakákoli vlaštovka, rychlostí tři sta km za hodinu, v kolosálních strojích, které mu umožní snídat v Londýně, vyřizovat obchody v Paříži a obědvat v Cheapside.

Ocel již nebude drahým a nedostatkovým kovem, ale levným stavebním materiálem. "Dům příštího století bude od sklepa až po půdu vybaven ocelí za šestinu současných nákladů - ocelí tak lehkou, že bude stejně snadné přemístit příborník jako dnes zvednout křeslo v obývacím pokoji."

Knihy budou v přenosné knihovně, kterou si každý člověk bude moci nosit s sebou. Ta bude pružnější a pevnější než obyčejný papír.

Lidé budou jinak nahlížet také na drahé kovy. Zlato postupně ztratí svou váhu a lidem zevšední. "V nadcházejících kouzelných dnech není důvod, proč by naše velké parníky neměly být od přídě až po záď z ryzího zlata, proč bychom neměli jezdit ve zlatých taxících nebo proč bychom neměli nahradit zlato ocelí v našich salonech."

Zdroje:

www.openculture.com

www.inverse.com

www.nationalgeographic.com