Předpokládá se, že princ z Walesu, přezdívaný Bertie, za svůj život vystřídal asi 400 partnerek. I přestože se ve svých 22 letech oženil s Alexandrou Dánskou a zplodil s ní šest dětí, na svých častých zahraničních cestách se nerad cítil sám. Mezi jeho milenky tak patřila například irská herečka Nellie Clifden, „nejlepší kurtizána Francie” Giulia Barucci nebo prababička druhé manželky krále Karla III. Camilly, Alice Keppel.

Navíc rád navštěvoval pařížský nevěstinec Le Chabanais. Trávil v něm tolik času, že dostal vlastní komnatu. Byla vybavená zlatou vanou ve tvaru mytologických labutí a speciálním siège d'amour neboli „křeslem lásky“. To mu umožnilo přístup k dámě, aniž by mu překáželo jeho velké břicho.

Křeslo lásky

„Stále ale přesně netušíme, jak fungovalo,” říká historička Tracy Borman. „Je totiž dvoupatrové. Takže je možné, že dole se mohla uvelebit druhá nevěstka. Zda jen pasivně čekala, nebo také pracovala, je stále záhadou.”

Zdroj: Youtube

Nábytek byl Eduardovi navržen a vyroben přímo na míru francouzským truhlářem Luisem Soubrierem v roce 1890. Připomíná něco mezi kočárkem, lenoškou a gynekologickým křeslem. Disponuje stupínkem, držákami na nohy a dvěma rukojeťmi. Zároveň je polstrovaný a posázený zlatem.

„Siège d'amour symbolizuje kontrast mezi královnou Viktorií a jejím synem,” vysvětluje Borman. „Ona byla zarputilá a přísná. Zatímco vládla, Eduard svou roli následníka trůnu nebral vůbec vážně a užíval si v nevěstincích. Dokážete si představit, jak z toho panovnice šílela?”

Slavný milovník

Následník trůnu si navíc rád hledal milenky v okruhu svých přátel. Především ho zajímaly manželky jiných šlechticů, které pak musely přísahat, že s ním nikdy neměly poměr. Pomluvy se ale šířily rychlostí blesku.

Zdroj: Youtube

O Eduardově prostopášnosti si tak cvrlikali i vrabci na střeše, což jeho rodiče velmi znepokojovalo. Snažil se mu domluvit i jeho otec Albert. Po procházce v dešti ale onemocněl a zemřel. Královna pak svému synovi vyčítala, že nečekanou vladařovu smrt způsobily „ty strašlivé záležitosti“.

Zdroje: www.inews.co, www.jezebel.com, www.news.com.au