Nábytek připomínající něco mezi kočárkem a lenoškou mu vyrobil přímo na míru slavný francouzský truhlář Luis Soubrier. Eduardův apetit se totiž odrazil na jeho postavě. Pomůcka mu měla usnadnit přístup k jedné až dvěma milenkám najednou.

Bertie Rozkošník

První britský panovník z dynastie Sachsen-Coburg und Gotha se narodil 9. listopadu roku 1841 v Buckinghamském paláci v Londýně. Jako nejstarší syn královny Viktorie a jejího manžela Alberta získal tradiční titul „princ z Walesu". Na roli budoucího krále se připravoval v Římě, na Edinburské univerzitě a na Christ Church College v Oxfordu. Jeho studijní výsledky však byly katastrofální. Více než na znalosti se spoléhal na svůj šarm a sebevědomí.

Jeho veselá extrovertní povaha byla užitečná nejen na zahraničních cestách, kde reprezentoval svoji zemi, ale především v získávání náklonnosti opačného pohlaví. I když Bertie nebyl žádný krasavec, ženy na něho stály řadu. 

Odborníci předpokládají, že král během svého života vystřídal kolem 400 partnerek. Mezi jeho milenky patřila například irská herečka Nellie Clifden, „nejlepší děvka v Paříži” Giulia Barucci, špičková kurtizána Cora Pearl, ale také prababička druhé manželky krále Karla III. Camilly, Alice Keppel.

Eduard VII. a jeho křeslo lásky

Milostné hrátky si Eduard neodpustil, ani když přibral. „Způsob, jakým je křeslo navrženo, mu umožnilo dostat se k dámě, aniž by mu překáželo obrovské břicho,” vysvětluje historička Tracy Borman. „Stále ale přesně netušíme, jak přesně fungovalo. Disponuje totiž i prostorem, kde se teoreticky mohla uvelebit druhá konkubína. Co tam ale dělala, zda jen ležela a čekala, nevíme.”

Borman upozorňuje, že křeslo lásky dokazuje, že Eduard svou roli následníka trůnu nebral až tak vážně. „Líbí se mi ten kontrast mezi zarputilou a vážnou královnou Viktorií a jejím synem, který si užívá v nevěstincích. Dokážete si představit, jak královna musela šílet?”

Zdroj: Youtube

Když ale „divoký Bertie” ve svých šedesáti letech usedl na trůn, návštěvy Paříže se smrskly na minimum. Po pěti letech vlády se mu v důsledku jeho rozmařilého životního stylu začalo podlamovat zdraví. Zemřel po několika infarktech 6. května 1910. Jeho křeslo je nyní vystaveno v Sex Machines Museum v Praze.

Zdroj:

www.jezebel.com, www.cs.wikipedia.org, www.inews.co.uk

Jaké další neuvěřitelné pomůcky najdete v pražském muzeu pro dospělé?

Více se dozvíte v další části textu

Dočtěte si článek zdarma,
stačí se přihlásit nebo registrovat.
nebo se přihlaste
Zapomněli jste heslo?
Ještě nemáte účet? Registrujte se