Král Eduard VII., známý také jako "Bertie", byl pověstný sukničkář s dlouhým seznamem milenek. Byl vyhlášený svou láskou k vybraným věcem, včetně dobrého jídla, vína a žen. Během svého života měl četné aféry se ženami ze všech společenských vrstev, včetně hereček, společnic a jeho milenkami byly dokonce i slavné kurtizány.

Alice Keppelová a ty druhé…

Jednou z jeho nejznámějších milenek byla Alice Keppelová, která byla prababičkou vévodkyně z Cornwallu Camilly Parker-Bowlesové. Alice byla společenská kráska, která se stala královskou milenkou na konci 90. let 19. století. Byla známá svým důvtipem, šarmem a inteligencí a král do ní byl údajně zamilovaný. Alice zůstala královou milenkou až do jeho smrti v roce 1910 a byla s ním, když zemřel. A právě ona mu darovala ono křeslo.

Další milenkou Eduarda VII. byla Lillie Langtryová, slavná herečka a společenská dáma. Lillie byla známá jako "Jerseyská lilie" a byla jednou z nejslavnějších žen své doby. Královou milenkou se stala v 70. letech 19. století a zůstala blízkou přítelkyní královské rodiny po mnoho let. Traduje se, že i do Lillie byl král tak zamilovaný, že jí dokonce daroval diamantovou brož se svým portrétem.

Další slavnou milenkou krále Edwarda VII. byla Daisy Grevilleová, hraběnka z Warwicku. Daisy byla krásná společenská žena, která byla provdána za 5. hraběte z Warwicku. Královou milenkou se stala v 90. letech 19. století a údajně patřila k jeho oblíbenkyním. Oba zůstali blízkými přáteli až do královy smrti v roce 1910.

Mezi další ženy, které byly spojeny s králem Edwardem VII., patří Agnes Keyserová, bohatá americká dědička, Jennie Churchillová, matka Winstona Churchilla, a Alice Rooseveltová, dcera prezidenta Theodora Roosevelta. Všechny tyto ženy údajně měly s králem někdy během jeho života poměr.

A také muži

Kromě milenek byl král Eduard VII. známý také svými blízkými vztahy s několika mužskými přáteli. Patřil mezi ně lord Mountbatten, princ z Walesu a jeho bratr, princ Arthur. Ačkoli neexistují žádné důkazy, které by naznačovaly, že král s těmito muži udržoval nějaké romantické vztahy, jejich blízké přátelství vedlo ke spekulacím o jeho sexualitě.

Milostný život byl velmi pestrý

Milostný život krále Eduarda VII. byl za jeho života předmětem mnoha skandálů a pomluv a dodnes fascinuje historiky i veřejnost. Jeho milenky byly ženy velmi krásné, bohaté a společensky vysoce postavené a byly předmětem velkého obdivu a závisti. Ačkoli královy aféry rozhodně nebyly pro muže jeho doby a společenského postavení ničím neobvyklým, staly se součástí jeho odkazu a dodnes fascinují lidi.

Pověstné křeslo lásky

Milostné křeslo bylo navrženo v 18. století v rokokovém stylu, který se vyznačuje zdobnými dekoracemi a zakřivenými liniemi. Vyrobil ho francouzský nábytkář Francois Linke a je zhotoveno z pozlaceného dřeva s hedvábným čalouněním. Křeslo má dvě sedadla proti sobě se společnou područkou uprostřed. Tato konstrukce umožňovala králi a jeho paní sedět těsně vedle sebe a vést důvěrné rozhovory.

Jak vypadalo, se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Alice Keppelová, milenka krále Eduarda VII., byla ve své době známou společenskou osobností a byla to právě ona, kdo králi křeslo daroval. Narodila se jako Alice Frederica Edmonstoneová, dcera sira Williama Edmonstona, bohatého statkáře. Ač byla vdaná a s manželem měli dvě dcery, navzdory svému manželství navázala Alice v roce 1898 milostný vztah s králem Eduardem VII., když ji s ním seznámila její švagrová, která byla rovněž královou milenkou.

Milostné křeslo Eduarda VII. se stalo symbolem králova romantického odkazu. Křeslo je nyní součástí královské sbírky a je vystaveno na hradě Windsor. Bylo vystaveno na několika uměleckých výstavách po celém světě, včetně výstavy v londýnském Victoria and Albert Museum v roce 2013, kde bylo křeslo představeno spolu s dalšími díly Francoise Linkeho.

Křeslo plné spekulací

Milostné křeslo Eduarda VII. bylo také předmětem kontroverzí. V roce 2009 bylo zapůjčeno do Victoria and Albert Museum na výstavu věnovanou secesnímu hnutí. Během výstavy si jeden z návštěvníků všiml, že křeslo je pokryto skvrnami, které vypadaly jako skvrny od spermatu. Zaměstnanci muzea později potvrdili, že skvrny byly ve skutečnosti důsledkem sexuální aktivity předchozího návštěvníka na židli. Incident vyvolal bouřlivou debatu o úloze muzeí při vystavování erotických nebo sexuálně nabitých předmětů a o etice veřejného vystavování soukromých nebo intimních předmětů.

Navzdory kontroverzi, která se kolem milostného křesla Eduarda VII. rozpoutala, zůstává křeslo fascinujícím artefaktem králova romantického odkazu. Je připomínkou minulé éry, kdy veřejné osobnosti vedly soukromý život a svět bohatých a mocných byl zahalen tajemstvím. Milostné křeslo je nejen krásným kusem nábytku, ale také symbolem trvalé síly lásky a touhy.

Lákalo by i vás?

Zdroje:
en.wikipedia.org/wiki/Edward_VII, www.news.com.au