Emocionální inteligence

Některé psychologické testy nám skutečně umožňují lépe nahlédnout do našeho nitra. Příkladem je i náš obrázek, který je šitý na míru všem zvědavcům. 

Každý z nás má jedinečnou a nenapodobitelnou osobnost. Představte si, kolik takových osobností běhá po světě, ve kterém žije podle statistik z minulého roku 8 miliard lidí. 

I když můžete potkat někoho, kdo vám bude připadat stejný jako vy, vězte, že dvě zcela totižné osoby na tomto světě zkrátka nenajdete. Rozhodně ale můžete lépe poznat sebe samé. Třeba za pomoci našeho testu. 

Ten odhalí, jak jste na tom s emocionální inteligencí. Jedním z aspektů, na které se EQ soustředí, je právě úroveň, s jakou prožíváme stres. Jak ho vnímáme a jak na nás působí. 

Zkuste si náš test

Emoční inteligence, běžně označovaná jako emoční kvocient EQ, zahrnuje schopnost porozumět vlastním emocím a ovládat je spolu se schopností rozpoznat a ovlivnit emoční stavy lidí ve vašem okolí. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Řada odborníků se shoduje, že emoční inteligence má pro dosažení životních úspěchů větší význam než IQ. Proto je hodnocení EQ stejně důležité jako ekvivalent našeho IQ.

Váš úkol je jednoduchý. Vyberte si jednu ze dvou tváří zobrazených na obrázku. Podle ní se dozvíte všechny potřebné informace o vašem emočním temperamentu.

Pokud se vám více vystresovaný zdá obličej č. 1, pak se pravděpodobně potýkáte s emocionálním přetížením. Vaše každodenní závazky vás emocionálně vyčerpávají. Je potřeba naučit se odpočívat a dovolit si sem tam nic nedělat. 

Neznamená to, že jste líní. Ba naopak tím načerpáte sílu pro své další aktivity. Musíte se naučit nebrat si všechno tak vážně a nehroutit se z každodenních starostí. 

Pokud jste však vybrali tvář č. 2, jste podle odborníků člověk, který je emočně přizpůsobivý. Laicky řečeno to znamená, že vaše emocionální reakce jsou optimální a plně korespondují s danou situací. 

Stresové situace zvládáte pružně a s nadhledem. Jste člověk s vůdčími schopnostmi, který má vždy svůj vlastní názor. 

Zdroje: cs.wikipedia.org, forbes.cz, apas.cz