Záhadný Eno Alaric je hvězda TikToku, cestovatel v čase a aktivní uživatel sociálních sítí, který o sobě tvrdí, že běžně nahlíží do budoucnosti, kterou navštěvuje. Zásobuje pak lidi zaručenými zprávami, podle nichž by například za několik týdnů měl vybuchnout supervulkán a zabít tisíce lidí.

Podle cestovatele v čase pak vystoupají z erupce "mračna kouře a popela", která budou pro tisíce lidí likvidační. A nejedná se o jedinou katastrofu. Na jeho další předpovědi se podívejme zde:

Zdroj: Youtube

Milionové video boří internet

Eno Alaric má mnoho vizí. Tedy ne vizí, ale zaručených zpráv o tom, kudy se bude ubírat naše budoucnost. Hovoří o planetách zdvojených se Zemí, mimozemských návštěvnících i o otevření portálů, které nám umožní brzy přecházet do jiných dimenzí. Sám cestovatel v čase Eno o sobě tvrdí, že pochází z roku 2671.

Jeho nejnovější klip získal už kolem 3000 lajků. Říká, že osudný den výbuchu sopky nastane 18. července. Vulkán vybuchne na západě Spojených států a po výbuchu se obloha pokryje hustým oblakem kouře a popela. Elo Alaric zřejmě tímto smrtonosným vulkánem myslí Yellowstonskou kalderu, tedy spící supervulkán na území známého národního parku ve Wyomingu.

Na jeho TikTok prognózu, která má neskutečný 1,4 milionu zhlédnutí, se podívejte zde.

Co ještě vidí Eno?

I zbytek Enových poselství je jako na horské dráze, ale převládají pesimistické prognózy. Očekává třeba, že se z tajícího ledovce vynoří dýmějový mor, na Zemi se objeví nové dinosauři vylíhnutí z vajec, nebo že se v Jižní Americe objeví starověká civilizace s technologií vyspělejší než ta naše. A na jaká data bychom si měli dát pozor? V podstatě nás něco děsivého čeká každý měsíc.

Bylo to už minulý týden, kdy se 4. dubna měl v tajícím ledovci objevit dýmějový mor. Jeho epidemii se sice povede zastavit, ale přesto se nakazí 52 000 lidí.

Dne 12. května bude nalezené zachovalé dinosauří vejce, z něhož se vylíhne Triceratops.

4. června proběhne zemětřesení, které uprostřed oceánu otevře příkop, dvakrát hlubší než Mariánský. Z něho se zpět na Zemi dostanou tvorové, kteří dle nás už dávno vyhynuli.

Po výbuchu supervulkánu 18. července nás 24. srpna čeká senzace, protože v Jižní Americe bude znovu nalezena starověká a vrcholně vyspělá civilizace. 18. září bude nalezené magnetické pole přicházející z Afriky, jehož síla změní orientace kompasů, a ty už nebudou ukazovat na sever.

Neztrácejme hlavu… A soudnost

Ač jsou reakce Enových sledujících rozporuplné, lidé se dělí na dva tábory. Jeden tvrdí, že se nic z předpovědí nestane, zatímco druhý věří, že alespoň některé předpovědi jsou reálné.

Tvrzení samozvaného cestovatele v čase Ena o katastrofických událostech, které nastanou v letošním roce, je třeba brát s rezervou. Pro jeho předpovědi neexistují žádné vědecké důkazy a mnozí odborníci je odmítli jako nepodložené a nereálné. I když je pro lidi přirozené, že jsou zvědaví na budoucnost, je důležité přistupovat k takovým tvrzením skepticky i kriticky.

Enova tvrzení se mohou zdát obskurní a přitažená za vlasy, ale slouží jako připomínka síly víry a lidské fascinace budoucností. I když soudní lidé mohou jeho předpovědi odmítnout jako nepodložené a neopodstatněné, nepochybně se najdou tací, kteří je budou brát vážně a připraví se na nejhorší.

Zdroje: www.mirror.co.uk, www.dailystar.co.uk, www.tiktok.com/@radianttimetraveler