V análech zločinu existuje záhadná postava, která si svými mrazivými činy vysloužila titul nejkrásnější sériové vražedkyně všech dob. Její pravá identita, skrytá za svůdnou fasádou, zůstávala utajená, dokud její ohavné činy nevyšly najevo. Její jméno je Estibaliz Carranza a navždy zůstane známá jako Zmrzlinářka, "ledová vražedkyně" (ice-cold killer).

Mexičanka brutálně zavraždila svého muže i milence

Carranza se narodila v Mexiku a měla dvojí španělsko-mexické občanství. V roce 2012 svět zachvátil šok a hrůza, když se odhalila její temná minulost. Byla odsouzená za vraždu svého bývalého manžela Holgera Holze v roce 2008 a svého milence Manfreda Hinterbergera v roce 2010. Brutalita jejích zločinů předčila představivost.

Carranza oba muže chladnokrevně zastřelila a poté jejich těla rozřezala motorovou pilou. Ostatky pečlivě uchovávala v mrazáku ukrytém pod zmrzlinárnou ve Vídni v Rakousku. Byl to zlověstný čin, který se vymyká chápání.

Na video, které jen dokazuje její krásu i chlad, se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Ledová vražedná krása

Carranza byla dopadená nečekaně, když na hrůzné důkazy narazili dělníci při rekonstrukci jejího sklepa. Když vyšly najevo mrazivé detaily jejích zločinů, světem se rozlehla vlna šoku. Média ji označila za Zmrzlinářku a navždy spojila její jméno s odkazem brutality.

Přitom ona sama u závěrečné řeči řekla jen stroze: „Nemohu říci nic jiného, než že lituji, že jsem Holgera a Manfreda připravila o život," řekla před vídeňským soudem po čtyřdenním procesu.

Během soudního procesu se odhalily hlubiny temné psychiky Estibaliz. Renomovaná soudní psycholožka Heidi Kastnerová svědčila o její plné odpovědnosti a vysokém potenciálu recidivy. Že by mohla napravit její narušenou mysl terapie, se považovalo za nepravděpodobné. Nicméně její právníci Rudolf Mayer a Werner Tomanek tvrdili, že Carranzo od svého uvěznění prokázala pokrok, a prosazovali komplexní léčbu.

Krása neznamená jemnost…

Nyní má být Carranzo překvapivě umístěná ze současného vězení do specializovaného psychiatrického centra v rakouském Astenu. V tomto zařízení, kde jsou převážně mužští pacienti, bude pobývat při své další cestě k možné rehabilitaci. Centrum se může pochlubit nejmodernějším prostředím, které nabízí volný pohyb v jeho prostorách a komplexní péči týmu specializovaných odborníků.

Půvab a intriky kolem Estibaliz Carranza přetrvávají a podmaňují si představivost veřejnosti. Její příběh ztělesňuje mrazivé poznání, že zlo se může skrývat i za tím nejpodmanivějším zevnějškem. Zatímco prochází zrádnou cestou své temné minulosti, svět ji sleduje, navždy zaujatý příběhem nejkrásnější sériové vražedkyně všech dob.

Zdroje: www.dailymail.co.uk/, www.thesun.co.uk, murderpedia.org/female.C/c/carranza-estibaliz.htm, de.wikipedia.org/wiki/Estibaliz_Carranza