Když se tato holčička narodila v srpnové noci roku 1993 v Třinci, málokdo tušil, že z ní vyroste hvězda, která bude zářit nejen na českém, ale i na polském nebi. Její hudební cesta začala v pouhých třinácti letech, kdy se poprvé objevila na scéně s hitem „Měls mě vůbec rád“. Tento debut nejenom rozezněl éter, ale také jí otevřel dveře do světa hudby, kde tato zpěvačka začala psát svůj příběh. Už tušíte, o koho se jedná?

První krůčky na cestě ke slávě

Po úspěšném debutu zpěvačka nepolevila. Její alba Ticho a Sam na sam ukázala, že pozornost, které se jí dostalo, není jenom přechodnou záležitostí. Díky zmíněným deskám se dostala na výsluní a získala nejen srdce posluchačů, ale i uznání kritiků. Ocenění se jí dostalo i v podobě platinových desek, což bylo jenom potvrzením toho, jak velký vliv má její hudba na českou i polskou hudební scénu.

Zpěvačka k nezastavení

Nikdy nebyla typem umělkyně, která by se spokojila s málem. Její album Virtuální a následné turné přinesly novou vlnu úspěchů. Polské desky pak umocňovaly její postavení hvězdy, která nezná hranic. Ocenění Anděl a opakované úspěchy v anketě Český slavík svědčí o její stálé přítomnosti v srdcích fanoušků.

Osobní život

Zpěvačka prožívala nejen hudební, ale i osobní proměny. V roce 2013 se vdala za kytaristu Martina Chobota a v roce 2019 se jejich rodina rozrostla o syna Artura. Tato změna přinesla nové inspirace a odrazila se i v její hudbě, která se stala ještě osobnější a emocionálnější. Na začátku roku 2022 její rodina přivítala ještě jednoho člena. Zpěvačka se s manželem dočkali druhého potomka, dcery Elly.

Nejen zpěvačka, ale i podnikatelka a moderátorka

V roce 2021 se tato dnes již dobře známá hvězda stala moderátorkou finálových kol pěvecké soutěže Česko Slovenské SuperStar. Kromě toho založila i úspěšnou vlastní značku přírodních svíček, což je důkazem její podnikatelské zručnosti a vlivu na sociálních sítích. Její úspěchy v seznamu Forbes „30 pod 30” podtrhují její významnou roli v moderní kultuře.

Na podzim roku 2023 se dočkala dalšího velkého profesního milníku. V pražské O2 areně se totiž rozhodla uspořádat svůj narozeninový koncert, který se během chvilky beznadějně vyprodal. Pro enormní zájem fanoušků pak koncert ještě jednou zopakovala. A i v druhém případě si její fanoušci rozebrali lístky během několika desítek minut.

V tuto chvíli už je pravděpodobně každému naprosto jasné, že se nejedné o nikoho jiného než o zpěvačku Ewu Farnou, která se na hudební scéně pohybuje už dlouhých 17 let a obrovské úspěchy sklízí jak v Česku, tak na Slovensku i v Polsku.

Zdroje: wikipedia.org, ewafarna.com, irozhlas.cz