Ram Bahadur Bomjon (30) vešel ve známost v roce 2005, když po deset měsíců meditoval v kořenech stromu, aniž by cokoli jedl nebo pil. Ve vesnici se začalo proslýchat, že jde o převtěleného Buddhu. Na místo se začali sjíždět věřící z celého Nepálu, aby meditujícího chlapce spatřili na vlastní oči. Mnozí tvrdili, že z něho vychází "zvláštní záře".

Bomjon se poté načas stáhl do džungle, aby měl na meditace klid. Místní pastevci si však brzy všimli, že trochu ztloustl, což naznačovalo, že porušoval půst. A rázem se obdiv změnil v nedůvěru. Později dokonce fyzicky napadal vesničany, když se při sbírání bylinek přiblížili k jeho úkrytu. Nadával jim, že ho ruší v rozjímání.

I přes tyto incidenty se za Bomjonem táhly davy lidí, kteří věřili v jeho božský původ. Sekta svého času čítala až 400 tisíc členů a lákala i zájemce o buddhismus ze zahraničí.

V roce 2012 se sem vypravila i mladá Slovenka vystupující pod jménem Mariči. K jejímu šoku ji Bomjon hned při prvním setkání obvinil z čarodějnictví a nechal ji přivázat ke stromu, kde ji členové sekty po tři měsíce sexuálně zneužívali. Podařilo se jí uprchnout, vyhledat úřady a případ medializovat.

Ukázalo se, že podobnou zkušenost v sektě falešného Buddhy zažily i jiné ženy. Několik osob dokonce zmizelo a jejich rodiny o nich víckrát neslyšely. Když do hlavní svatyně zavítali novináři, Bomjonovi pohůnci je surově napadli a rozbili jim kamery a fotoaparáty.

Policie byla přesto na vypečeného guru krátká. Svědkové nechtěli vypovídat a snažili se nahlášené případy ututlat, aby nevrhaly stín na celý buddhismus.

Teprve letos v červenci úřady uvalily na Bomjona zatykač, a to kvůli znásilnění teprve 15leté mnišky. Guru se činu dopustil už před čtyřmi lety, ale dívka s oznámením čekala do doby, kdy dovrší 18 let. Bomjon se mezitím ztratil neznámo kam a policii se ho nedaří najít. Pokud bude zatčen a souzen, hrozí mu trest odnětí svobody v délce 12 až 14 let.