S manželem byla Hana Čížková šťastná dvacet let. Jediným mráčkem na nebi spokojeného vztahu byl fakt, že se jim nedařilo mít druhé dítě. Jediný syn Honza rychle vyrůstal a Hana se na něj silně upnula. Už proto, že si ve čtrnácti letech ve škole přivodil úraz, po kterém málem zůstal ochrnutý.

Všechno ale dobře dopadlo a Honza se plně zotavil. Herečku přesto trápilo, že nemůže mít ještě jednoho potomka. Syn už překročil práh dospělosti a studoval medicínu, když si v dětském domově v Dolních Počernicích vyhlédla holčičku Janu.

Vyřídit adopci nebylo jednoduché. Hana Čížková se dokonce v jednom rozhovoru přiznala, že obcházela úřady, jak se dalo. Zpočátku si Janu brala domů jenom na víkendy, aby zjistila, zda se dívce u nich doma bude líbit. Když už byly všechny papíry vyřízené a Janička se měla do nového domova nastěhovat natrvalo, hereččin manžel náhle zemřel.

"Zničehonic, měl prostě infarkt. On byl úplně zdravý, jenže byl workoholik. A já jsem v té době najednou procházela úplným peklem," vyprávěla Čížková. Netušila, jestli bude vůbec schopna se o Janu sama postarat. Herectví jí přinášelo skromnou obživu, rodinu živil hlavně manžel.

Rodinné pouto však už bylo vytvořeno. "Přece mě neopustíš," řekla Janička své budoucí pěstounce, a Hana ji skutečně opustit nedokázala. "Ona mi v té nejhorší době pomohla. Najednou tady byl třetí člověk, o kterého jsem se musela starat a nemohla jsem myslet na smutek," vysvětlila herečka.

Její syn tehdy předčasně ukončil studia medicíny a převzal firmu po otci. Dálkově přitom vystudoval mezinárodní vztahy a stal se pomyslnou hlavou rodiny. Jana v sobě objevila pěvecké nadání, vychodila konzervatoř a dneska vystupuje pod jménem Yanna.

Štěstí se usmálo i na samotnou herečku. Nejenže si vydobyla stálé postavení v sérii komerčně úspěšných Kameňáků, ale nakonec našla i novou lásku. Se současným přítelem Jaromírem se seznámila už před dávnými lety v parku, když sem oba vodili své děti na procházku. V té době ještě na žádný románek nemysleli, protože byli oba zadaní. Dohromady je svedl shodný osud - Jaromír také ovdověl a zůstal sám. "Jak jsem přišla na to, že je ten pravý? Řekla mi to kartářka," uzavřela se smíchem Čížková.