Eva Hrušková se na televizních obrazovkách objevila poprvé ve svých 11 letech v pořadu Štěpánky Haničincové Hledáme písničky pro děti. Pět let poté dostala nabídku zahrát si hlavní roli v pohádce Popelka, která u diváků sklidila velký úspěch a rádi se na ni podíváme i dnes. Na otázku, proč v herecké kariéře nepokračovala, odpovídala Eva různě: nebyla tak průbojná, milovala spíš loutky..., až v pořadu 13. komnata prozradila, jak to vlastně bylo.

S nástupem normalizace na počátku 70. let byl její tatínek sesazen z místa ředitele hradeckého Kulturního domu a celá rodina se ocitla v nemilosti komunistů. V době, kdy řada herců dostala z politických důvodů zákaz činnosti, se nemohla prosadit ani Eva. Její otec později dokonce strávil tři roky ve vězení za nelegální podnikání a svůj pád na dno těžce nesl. Po propuštění začal holdovat alkoholu a propadal depresím, které nakonec vyřešil sebevraždou.

Eva mezitím vystudovala na DAMU loutkoherectví a oboru zůstala věrná. V televizi ale sem tam vystupuje dodnes a mnoho let také vedla dramatické kroužky pro děti. V osobním životě ji však zpočátku štěstí neprovázelo.

S prvním manželem se rozešla hned po dvou letech. Druhým mužem jejího života se stal číšník Zdeněk Rohlíček a Eva s ním měla dva syny. Svazek se ale postupem času začal rozpadat, údajně kvůli tomu, že manžel stejně jako Evin otec stále více pil. Když se herečka zamilovala do kolegy Jana Přeučila, nerozhodovala se dlouho. Manželovi jednoduše oznámila, že odchází. "Skousl to, a dnes jsme přátelé," dodala.

V Přeučilovi Eva konečně našla pravou oporu pro život. Společně pořádají loutková představení pro děti a už by se od sebe neodloučili.