Žralok bělavý útočil

Na plavidlo plující v křišťálové vodě u pobřeží Floridy zaútočil obří žralok. Zvíře se osmkrát po sobě agresivně vrhlo na loď a dostalo se přímo mezi lodní motory. 

Vyděšení rybáři plně pocítili nejen strach, ale i sílu monstra, které si pravděpodobně jen chránilo své teritorium. Útoky popsali jako zemětřesení. „Všichni jsme byli v šoku. Loď se třásla jako pytel popcornu. Doslova jako při zemětřesení. Nejdřív jsme nevěděli, co se děje. Pak jsme zjistili, že na nás útočí obří žralok," uvedl Carl Torresson, jeden z přítomných rybářů. 

Celý útok natočil Josh Jorgensen, který létal se svým dronem na pláži. „Létal jsem s dronem na pláži a najednou jsem spatřil dvě obrovské kobie, jak plavou se žralokem," uvedl Jorgensen. 

Kobie jsou jedny z nejchutnějších ryb vyskytujících se v oceánu. Jorgensen se svým dronem pozoroval obřího žraloka, když si všimnul, jak mění směr a vydává se k rybářské lodi. 

„Najednou žralok zaútočil na motory. Celkem pětkrát se pokusil o útok, poté odplaval, aby se po chvilce opět vrátil a útok zopakoval," dodal Jorgensen.

Záběry jsou děsivé

Na rybářskou loď útočil mohutný žralok bělavý, kterému se přezdívá také žralok býčí. Spolu se žralokem tygřím a velkým bílým patří k nejobávanějším predátorům moří a oceánů.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Žralok zaútočil na rybářskou loď celkem osmkrát. Způsobil obrovské škody na motorech lodi a jeden střed motoru zcela vytrhl.

„Nečekali jsme takové škody, k jakým nakonec došlo a jaké jsme objevili po návratu do přístavu. Byly astronomické. Celý střed motoru byl úplně vytržený. Žralok bělavý zlomil i trimovací kartu," dodal Torresson. 

K děsivému útoku žraloka bělavého došlo jen několik dní poté, co byla pláž v Jižní Karolíně uzavřená z důvodu jiného útoku žraloka na člověka. V místních vodách byl při děsivém incidentu napadený 60 letý muž, když pádloval ve vodě na pláži Sea Pines v Hilton Head Island v Jižní Karolíně.

Žralok muže ošklivě pokousal a způsobil mu velká zranění. Díky včasné pomoci záchranářů se muže podařilo zachránit. 

K útokům žraloků na člověka dochází podle odborníků stále častěji. Záchranáři proto vybízejí všechny, kteří se rádi vzdalují od břehu, k větší opatrnosti. 

Zdroje: www.essentiallysports.com, www.dailystar.co.uk, nypost.com