Dělníci, kteří se podíleli na renovaci historické kašny v belgickém městě Verviers, učinili šokující objev, při kterém jim běhal mráz po zádech. V kašně byla ukrytá truhla z 19. století, která skrývala tajemství, jež děsilo ty, kdo se ji odvážili otevřít. Odhalení tohoto strašidelného artefaktu znovu oživilo pověsti o staré legendě a odborníky fascinovalo i zneklidnilo.

Objev, z něhož se tají dech

Během restaurátorských prací na kašně věnované bývalému starostovi Pierru Davidovi narazili dělníci na dutý kámen ukrytý za bustou slavné osobnosti. Uvnitř kamene pak objevili malou zinkovou schránku - schránku, která byla pozoruhodně zachovalá a na jejímž boku bylo vyryto jméno Pierra Davida.

Z toho, co se nacházelo uvnitř této tajemné truhly, jim běhal mráz po zádech - obsahovala zachovalé srdce samotného Pierra Davida.

Srdce s historií

Hrůzný příběh, který se skrývá za tímto znepokojivým nálezem, se datuje do doby Davidovy smrti. Obec se snažila uctít svého váženého starostu tím, že na jeho památku vybudovala kašnu. Trvalo však dlouhá čtyři desetiletí, než se podařilo nashromáždit dostatek prostředků na velkolepý pomník.

Během této doby tým lékařů se souhlasem Davidovy rodiny vyňal z jeho těla srdce a nabalzamoval je v alkoholu. Kvůli různým okolnostem a neshodám však srdce zůstalo uloženo na radnici, aniž by o tom veřejnost věděla.

Maxime Degey, radní pro veřejné práce ve Verviers, vyjádřil děsivou povahu nálezu slovy: „Městská legenda se stala skutečností: rakev byla v horní části kašny, přímo u busty Pierra Davida, za kamenem, který jsme odstranili při renovaci kašny." Objev rakve znovu vyvolal spekulace a fascinaci kolem legendy, která kolovala po staletí.

Na video o tomto objevu se podívejte zde:

Zdroj: Youtube

Kdo byl Pierre David?

Pierre David, velmi vážený starosta Verviers, hrál klíčovou roli při vedení města v bouřlivých dobách. Od jeho vedení během francouzské nadvlády na počátku 19. století až po jeho zásluhy během belgické revoluce v roce 1830 byl David obdivován pro svou oddanost veřejné službě a pro svůj závazek k prosperitě a stabilitě Verviers.

Restaurování kašny vyneslo na světlo nejen poutavý příběh Pierra Davida, ale také mrazivé zjištění, jaká hrůzná tajemství se v ní skrývají. Srdce uctívaného starosty se vrací na místo svého odpočinku a slouží jako strašidelná připomínka neutuchajících záhad a temných příběhů, které mohou dřímat pod povrchem historie.

Zdroje: www.bbc.com, www.thevintagenews.com, en.wikipedia.org/wiki/Pierre_David_(mayor)