Frank Hoogerbeets je nizozemský výzkumný pracovník ve společnosti Solar System Geometry Survey a pracuje jako seismolog-astrolog. Při své práci používá k předpovídání zemětřesení techniku založenou na postavení hvězd, včetně netradičních metod, ačkoli mnozí odborníci v této oblasti jeho technice nedůvěřují.

Vysloužil si přezdívku nizozemský Nostradamus nebo "seismický prorok". Sice získal příznivce, ale jeho předpovědi se setkaly se skepticismem vědecké komunity. Podívejme se, co předpověděl tentokrát.

Naslouchal kosmickým silám

Podle článku časopisu Anomalien Hoogerbeets přesně předpověděl zemětřesení na Kamčatce a v Turecku v roce 2020. Jako důvod své úspěšné předpovědi uvedl, že k předpovědi seismických událostí použil planetární konjunkce a měsíční aktivitu. Je přesvědčený, že tyto kosmické síly ovlivňují zemské tektonické desky a mohou vést k zemětřesením. Navíc se nechal slyšet, že provádí své výpočty na základě polohy lumíků. Mnozí o jeho metodě pochybují, ale jeho minulé předpovědi ukazují, že může mít pravdu.

Hoogerbeets předpověděl nadcházející zemětřesení v nedávných videích na kanálu YouTube společnosti SSGEOS, kde odhadl "silnou až velkou" seismickou aktivitu o síle 7,1 stupně 16. března na Kermadeckých ostrovech a zemětřesení o síle 6,8 stupně u pobřeží Ekvádoru 18. března. Obě jeho předpovědi byly přesné.

Podívejte se na toto video:

Zdroj: Youtube

Následovat budou Indie, Turecko a Sýrie

Nyní Hoogerbeets varuje před možným zemětřesením, tentokrát na Dálném východě, v zemích východní Asie, včetně Číny, Japonska, Severní a Jižní Koreje a Indonésie, a další ničivá zemětřesení v Turecku a Sýrii.

Tvrdí, že jeho předpověď vychází z "kritické měsíční geometrie", která podle něj způsobí značnou seismickou aktivitu. Tentokrát by podle něj mohlo zemětřesení dosáhnout síly 6 a více stupňů s pravděpodobností 80 % a jako pravděpodobné místo katastrofy uvádí také Dálný východ s pravděpodobností 60 %. Kromě toho je přesvědčený, že otřesy budou silné.

Strach i zvláštní podobnost

I proto Hoogerbeetsovy předpovědi vyvolaly u některých lidí strach a obavy. Vědci však zdůrazňují, že pro jeho tvrzení neexistují žádné vědecké důkazy.

Hoogerbeetsovy předpovědi se však setkaly se skepsí vědecké komunity. Například nizozemské ministerstvo hospodářství a klimatické politiky jeho předpovědi zdiskreditovalo s tím, že pro jeho tvrzení neexistuje žádný vědecký základ.

Doktor Vineet Gahalaut, ředitel Národního seismologického centra v Indii, v článku deníku The Print uvedl, že „zemětřesení nemůžeme předpovídat. Je to přírodní jev, který je mimo lidskou kontrolu.

Hoogerbeetsovy předpovědi mu možná získaly příznivce, ale v těchto otázkách je důležité se spoléhat na odborné znalosti a výzkumy vyškolených vědců a úředníků. Největší skepse samozřejmě vládne ve vědecké komunitě.

Zvláštní ale je, že Hoogerbeetsova předpověď se shoduje s předpovědí ruského vědce Alexeje Ljubuškina, vědeckého pracovníka Laboratoře fyziky zkoumání oscilací hmoty v Ústavu fyziky Země Ruské akademie věd. I ten tvrdí, že megazemětřesení je v oblasti vysoce pravděpodobné, a to především v Japonsku. I podle něj by mohlo dosáhnout síly 9,5 stupně.

Pokud vás Hoogerbeetsovy předpovědi zaujaly, sledujte jeho pravidelná videa na YouTube a příspěvky na Twitteru s aktuálními seismickými informacemi na sociálních sítích SSGEOS.

Zdroje: www.indiatoday.in, anomalien.com,  www.wionews.com, twitter.com/hogrbe