Zpočátku byl František Mrázek jen řadový vekslák, který si vydělával kšeftováním z hodinkami, ale postupně se vypracoval do nejvyšších pater podsvětí. V roce 2013 o něm byl natočen film Příběh kmotra podle knižní předlohy investigativního novináře Jaroslava Kmenty.

Aktéři, kteří byli v minulosti zapleteni do těžkých zločinů, mají ve filmu změněná jména, ale bezpečně je poznáte. Františka Mrázka si zahrál Ondřej Vetchý, který se na roli poctivě připravoval. Snímek je plný odkazů na konkrétní osoby vrcholné politiky.

Františka Mrázka si zahrál Ondřej Vetchý

Bývalého poradce Miloše Zemana, Miroslava Šloufa, ve filmu nikdo nehraje. V jedné scéně, kde Mrázek obchoduje s cennostmi stojí kamion, na němž je napsáno Schlouf spedition. To rozhodně není náhoda. Šlouf a Mrázek byli dobrými přáteli.

Čestným policajtem byl ve filmu Lukáš Vaculík

Postava bývalého ministra vnitra, Ivana Langera, se ve filmu také vůbec neobjeví. Před uvedením snímku se však ozýval paradoxně nejvíce. Čím to asi bylo? Mrázek v devadesátých letech dokázal nevídané. Z bank dostal podvodem stamiliony korun.

Hrob Františka Mrázka

V roce 2006 však někomu došla trpělivost a zastřelil ho. Podle všeho šlo o nájemného vraha, který střílel odstřelovačskou puškou s optickým zaměřovačem a speciálně upraveným nábojem. Mrázek skonal přímo před sídlem jeho firem v Durychově ulici na Praze 4.

Nikdo netuší, kdo ho zastřelil

Movitý podnikatel byl zřejmě namočen do tolika zločinů, že na něho mohlo mít spadeno více lidí. V roce 2003 řekl Hospodářským novinám, že má kontakt na 17 poslanců a 6 senátorů. Se všemi si tyká. Vazbami na velmi vlivné lidi se nijak netajil.