Životní cesta Bonnie Wrightové se dá popsat jako trať z Bradavic do Hollywoodu, ale je to cesta plná talentu a aktivismu. Pravdou ale je i to, že zatímco většina dětských hvězd zkrásněla, u Ginny alias Bonnie to tak neplatí. Podívejte se sami, jak si procházela po třicítce mateřstvím:

Zdroj: Youtube

Cesta ven z filmu

Bonnie Francesca Wrightová, narozená 17. února 1991 v londýnské čtvrti Tower Hamlets, se stala synonymem talentu, vášně a aktivismu. Známá především díky své ikonické roli Ginny Weasleyové ve filmové sérii o Harrym Potterovi, překročila hranice herectví a vydala se do oblasti filmové tvorby, ekologického aktivismu a literatury.

Její cesta zábavním průmyslem začala v devíti letech, když v roce 2001 debutovala ve filmu Harry Potter a kámen mudrců. Svět netušil, že z této mladé herečky vyroste všestranná umělkyně a významná obhájkyně životního prostředí.

Po desetiletém působení v roli Ginny Weasleyové roztáhla Wrightová křídla i mimo kouzelnický svět Bradavic. Ponořila se do světa nezávislé kinematografie a její výkony, i když někdy nedoceněné, ukázaly její všestrannost a oddanost řemeslu.

Sama za kamerou

Tím však Wrightová neskončila. V roce 2012, po absolvování London College of Communication s bakalářským titulem v oboru filmové tvorby, založila vlastní produkční společnost BonBonLumiere. Díky tomuto podniku prozkoumala svou vášeň pro vyprávění příběhů a režii a vytvořila několik krátkých filmů, které si vysloužily uznání kritiků.

Jedním z jejích významných režijních počinů bylo drama o dospívání Odděleně přicházíme, odděleně odcházíme (2012), které mělo premiéru na filmovém festivalu v Cannes a prosadilo ji jako nadějnou režisérku. Wrightová pak dále pokračovala ve zdokonalování svých schopností ve filmech, které odrážejí její jedinečný pohled a umělecké cítění.

Mnoho dalších aktivit

Kromě filmových počinů se Wrightová pustila i do světa literatury. V dubnu 2022 vydala knihu o významu ochrany životního prostředí. Bonnie je přesvědčenou ekologickou aktivistkou, která zvyšuje povědomí o znečištění plastem a prosazuje udržitelné postupy. Její angažovanost v organizaci Greenpeace, návštěvy komunit praktikujících šetrné lesní hospodaření a podpora organizace Rainforest Alliance podtrhují její odhodlání zachovat životní prostředí pro budoucí generace.

Kromě svého aktivismu je Wrightová také velvyslankyní dětské organizace Lumos, kterou založila J. K. Rowlingová. Její oddanost filantropii a charitativní činnosti podtrhuje její soucitnou povahu a touhu pozitivně ovlivňovat svět.

Její „dvojí“ život dokumentuje i toto video.

Cesta k vysněnému dítěti

Co se týče osobního života, Wrightová prožila mnoho významných událostí. V březnu 2022 se provdala za svého dlouholetého přítele Andrewa Lococoa a 19. září 2023 pár přivítal své první dítě, syna Elia Oceana Wrighta Lococa. A co je neuvěřitelné, celý porod probíhal v pohodlí domova. Na svém Instagramu Bonnie sdílela radostnou zprávu: "Pozdravte Elia Oceana Wrighta Lococo, který se narodil doma v úterý 19. září. Jsme všichni zdraví a šťastní. Andrew a já jsme do našeho sluníčka tak zamilovaní!"

Tato nová kapitola v jejím životě představuje nejen osobní radost, ale také svědectví o jejím nezdolném duchu a houževnatosti.

Cesta Bonnie Wrightové od mladé herečky v Bradavicích k všestranné umělkyni, ekologické aktivistce a spisovatelce je důkazem jejího odhodlání, talentu a soucitného srdce. Svou prací nadále inspiruje ostatní, a to jak v zábavním průmyslu, tak v oblasti aktivismu, a svět netrpělivě očekává, jakých neuvěřitelných výkonů dosáhne příště.

A její krása? Ta se jistě vrátí zpět. Těhotenství není u mnohých žen tím nejlichotivějším obdobím na focení.

Zdroje: www.idnes.cz, lajk.iprima.cz, www.idnes.cz, www.glamourmagazine.co.uk, en.wikipedia.org/wiki/Bonnie_Wright