Družicové snímky, které pokrývají téměř celé oceánské dno, dokáží rozlišit rysy až do hloubky asi 1,5 km, zatímco moderní sonary mořského dna dokáží odhalit detaily v řádu 100 metrů.

I když Waringův kruhový útvar na mořském dně viditelný na snímcích Google Earth vyvolává dojem, že by mohlo jít o UFO, velmi pravděpodobně to není pravda. Kruh o průměru asi 6,8 km je viditelný asi 566 km od pobřeží Limy a zdá se, že kruh vystupuje z mořského dna jako kopec nebo hora.

Na Waringovo UFO se podívejte v dokumentu zde:

Zdroj: Youtube

Kdo je Scott Waring?

Scott Waring, který učinil toto pozorování, je majitel webu UFOsightingsdaily.com a objevitel objektů, které označuje za "100% důkaz" dávných mimozemšťanů. Mimo to je také vášnivým uživatelem fotografií z roverů NASA, které podrobuje zkoumání. Nechal se tak slyšet, že na Marsu našel vše od opice až po 7,3 metru vysoké tělo marťanského monarchy, jenž byl zabit v bitvě před 1 milionem let.

Jeho analýza snímku Google Earth říká, že UFO se nachází u pobřeží poblíž peruánských linií Nazca, série obrovských geoglyfů, které před téměř 2 000 lety postavil lid Nazca. I tyto linie jsou častým cílem konspiračních teoretiků, kteří někdy tvrdí, že se na jejich stavbě podíleli mimozemšťané.

Datový šotek

Pozoruhodné je, že Waringovo UFO" se nachází přímo uprostřed linie transektu, kudy zjevně procházel sonar z lodi. Je tedy možné, že spíše než UFO je tvar vedlejším efektem sešití více zdrojů dat. Tyto dlouhé linie jsou na Google Earth viditelné po celém dně oceánu a někdy jsou mylně považovány za známky ztracené civilizace.

Podobné datové artefakty se mohou na oceánském dně v aplikaci Google Earth objevit z mnoha důvodů.

K mapování mořského dna používá společnost data z různých zdrojů, která mají různá rozlišení nebo úrovně detailů, a když se spojí dohromady, někdy se objeví podivné tvary, vypadající klidně i jako kopce nebo údolí.

Sonary a gravitační měření

Mapa oceánského dna na pozadí je založena na mapě vytvořené Scrippsovým oceánografickým ústavem. Ten používá gravitační měření ze satelitů k hrubému zmapování stoupání a klesání mořského dna, jež je známé také pod pojmem batymetrie oceánu. Pro podrobnější mapování pak společnost shromažďuje data ze sonarových průzkumů na lodích. Někdy se hrubá satelitní měření a měření z lodi neshodují a jediný bod dat z jednoho nebo druhého může vést k tomu, co vypadá jako strmý kopec nebo propad. Anebo jako UFO.

Zdroje:

hothardware.com, www.livescience.com, www.tweaktown.com