Desítky let stará fotografie

Když se zadíváte na naši 120 let starou fotografii, neupoutá vaši pozornost něco zvláštního? Koho vám připomíná protivná dívka s copy?

Ti, jež se s oblibou vyžívají v konspiračních teoriích, tak mají jistě o zábavu postaráno. Na desítky let staré fotografii je totiž zachycená mladá dívka. To by nebylo nic zas tak zvláštního, kdyby nebyla až podezřele podobná jedné známé dívce současnosti. 

Přesněji řečeno dospívající ekologické aktivistce Gretě Thunbergové. Obě dívky jsou si natolik podobné, že po zveřejnění fotografie se teoriím o možném cestování časem již nikdo nesmál. 

Desítky let stará fotografie byla nalezená v archivech Washingtonské univerzity. Jsou na ní zachycené celkem tři děti během práce ve zlatém dole na území Kanady. 

Když se však vědci na fotografii z roku 1898 zadívali detailněji, jejich pozornost ihned upoutala protivná dívka s copy. 

Je možné cestování časem?

Ta je natolik podobná Gretě Thunbergové, že nejde alespoň na okamžik znejistět, jak je tohle celé možné. Fotografie je skutečně působivá. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Dívka na fotografii má navíc zcela typický Gretin výraz. Je zasmušilá a nepůsobí nijak přátelsky. Tento stoický výraz Thunbergovou provází celou její "ekologickou" kariéru. 

Podle vědců však není třeba jakkoliv panikařit. Jde pravděpodobně o pouhou shodu náhod. Jak se říká, svého dvojníka má každý člověk na Zemi. „Rozhodně nedošlo k cestování časem, jak se mnozí konspirátoři domnívají," uvedl jeden z vědců, kteří starou fotografii zkoumali. 

Greta Thunberg je mladá šestnáctiletá dívka, která vehementně bojuje za náš svět. Jako ekologická aktivistka se nebojí nahlas vyjádřit svůj názor. 

Mimochodem to dokázala také na Summitu OSN, kde uvedla, že ti, jež se o klimatické změny naší planety nezajímají, jí ukradli sny i dětství. 

Thunbergová tehdy na Summit přijela na plachetnici, protože odmítá létat letadly a znečišťovat životní prostředí ještě více. 

Ačkoliv se jako aktivistka ukázala jako schopný a zásadový člověk, schopností cestovat časem zatím nedisponuje. 

Zdroje: www.npr.org, www.outkick.com, edition.cnn.com