Greta Thunberg zpívá metal! Tohle video je hitem internetu

Redakce | 13. 11. 2019

Není tomu dlouho, co měla Greta Thunberg projev na klimatickém summitu OSN. Zástupci šedesáti dalších zemí zdaleka nemluvili tak plameně jako švédská aktivistka, která světové vůdce zkritizovala za to, že jí ukradli dětství. Na základě jejího emotivního proslovu vznikl klip, kde byla jako podkres dána deathmetalová hudba. Na Youtube má už přes pět milionů zhlédnutí.

„Tohle je celé špatně. Neměla bych tu být. Měla bych být ve škole na druhé straně oceánu. Přesto ale od nás mladých žádáte naději. Jak se opovažujete? Svými prázdnými slovy jste mě připravili o dětství a o mé sny, přesto jsem jedna z těch šťastnějších. Lidé trpí a umírají, celé ekosystémy kolabují. Jsme na začátku masového vymírání a jediné, o čem dokážete mluvit.“ Tak přesně těmito slovy uvedla Greta Thunberg svůj projev na klimatickém summitu OSN.

I díky tomu ji nedávno herec Leonardo DiCaprio nazval vůdkyní své doby...

Greta svým projevem rozdělila svět na dvě půlky

Rozhořčená řeč rozdělila svět na dvě půlky. Jedni tleskají, jiné naštvala. Najde se i pár jedinců, kteří si z ní dělají legraci. Na internetu se po summitu objevilo video, kde je ke Gretinému zkreslenému hlasu přidaná jako podkres deathmetalová hudba.

Někteří si z ní dělají legraci

Počet zhlédnutí videa, které se stalo hitem, raketově roste. Velmi pravděpodobně bude mít brzy šest milionů. Nadšená z videa byla i samotná Greta, která video dala na Twitter. „Kašlu na klima, od teď budu zpívat už jen death metal,“ žertovala na sociální síti.

Gretě nenávistné pohledy jdou

Greta se klimatu věnuje takřka od dětství. Dala podnět pro vznik hnutí školních stávek pro klima, které vzniklo v listopadu minulého roku. V srpnu 2018 stávkovala před švédským parlamentem ve Stockholmu. Dle svých slov chtěl vzbudit pozornost kvůli problémům s klimatickými změnami. Americký týdeník Time jí v květnovém čísle 2019 věnoval hlavní prostor. Její matkou je švédská operní pěvkyně Malena Ernman a otcem je herec Svante Thunberg.

Greta řeční o klimatu

Populární video, kde Greta zpívá metal

Zdroj: Youtube