Záhadná hádanka

Tato hádanka zamotala hlavu i těm nejbystřejším milovníkům hlavolamů. Údajně ji na první pokus vyluští jen pouhá dvě procenta dospělých. Překvapivě se však zdá, že pro mnoho dětí je její vyřešení hračkou.

Hádanka si od všemožných řešitelů právem vysloužila titul "nejtěžší hádanka na světě". Stala se virální senzací a zaujala obrovské množství zvědavců. Obsah hádanky zní takto: Zbělám lední medvědy a rozpláču vás. Kvůli mně se klukům chce čůrat a holky si češou vlasy. Z celebrit dělám blbce a normální lidi vypadají jako celebrity. Změním vaše palačinky na hnědé a způsobím, že vaše šampaňské bude bublat. Když mě zmáčkneš, prasknu. Když se na mě podíváš, praskneš. Uhodnete hádanku?"

Ačkoli si mnozí skutečně lámali hlavu nad jejím vyřešením, odpověď je jednodušší, než se zdá. Kdo z vás už ví, jaké je řešení? 

Kdo ji vyřeší?

Zpočátku matoucí hlavolam skutečně nechal všechny, aby se nechápavě drbali na hlavě. Odpověď je však překvapivě jednoduchá. Zní takto: Ne. Tajemstvím hádanky není rozluštit ji celou, ale poznat, na jakou její část musíte odpovědět. 

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Kdo odpověděl "Ne," trefil do černého. Odpovědět bylo potřeba jen na poslední otázku. Smyslem hádanek je často jakýsi zvrat a ani tato není výjimkou. Důvod je zřejmý. Žádná definitivní odpověď na hádanku neexistuje.

Ani to ale neodradilo návštěvníky internetu od všemožných pokusů, aby se toto - poněkud záhadné poselství, pokusili vyřešit. Nejčastější odpovědí pak byla "voda". 

Lidé se domnívali, že právě voda umyje ledního medvěda, vyvolává nutnost močení, po umytí vlasů si lidé češou vlasy, aby zabránili jejich zacuchání.

Voda však není odpovědí na to, proč by palačinky měly hnědnout a šampaňské bublat. Dospělé to nechalo zmást, zatímco malé děti ve většině rovnou odpověděli "ne". 

Opět se ukázalo, že hádanky a hlavolamy lidi přitahují. Chtějí si dokázat, že je vyřeší. Ať tak či onak, hádanky jsou výzvou pro naše kognitivní schopnosti a nutí nás hledat řešení. I když tato konkrétní hádanka možná nemá jednoznačnou odpověď, vzrušení z řešení a její složitost byly důkazem, že svět hádanek a hlavolamů je plný překvapení a zábavy pro ty, kteří mají rádi výzvy. 

"Nejtěžší" hádanku na světě tak s hravostí sobě vlastní dokázali vyluštit hlavně ti nejmenší z nás. Možná je důvodem fakt, že děti si svůj život nechtějí zbytečně komplikovat. Co kdybychom to projednou také zkusili?

Zdroje: www.mirror.co.uk, www.dailyrecord.co.uk, www.dailymail.co.uk