Cvičení mozku

Trénink mozku je velice důležitý. Zlepšuje myšlení i kognitivní funkce. To ale není všechno. Trénink mozku je také účinnou prevencí degenerativních onemocnění, jako jsou demence či Alzheimerova choroba. Ty jsou hrozbou zejména s přibývajícím věkem. 

Jediné, co nám v tomto ohledu skutečně může pomoci, je nenechat mozek „usnout na vavřínech“ a neustále jej zapojovat a trénovat. Nutit ho, aby pracoval. Tím si zajistíme dlouhotrvající vitalitu a máme šanci vzniku degenerativních onemocnění trvale předejít. 

Nejčastější formou demence je Alzheimerova choroba. Ta vzniká plíživě, v konečném důsledku vás ale může zcela ochromit. Toto progresivní onemocnění, které začíná mírnou ztrátou paměti, může nakonec přerůst v poměrně závažný problém. 

Alzheimerova choroba zcela paralizuje život postiženého. Ten je v konečném důsledku zcela odkázaný na pomoc nejbližších. Není schopný komunikovat, ani se sám o sebe adekvátně postarat. 

Za rizikové faktory Alzheimerovy choroby lze považovat věk, genetiku a špatný životní styl. Špatná strava, málo pohybu, nepřiměřené množství alkoholu a kouření, to vše může vznik Alzheimerovy choroby způsobit. 

Důležitá je prevence. Jedním z faktorů, který se v boji proti Alzheimerově chorobě jeví jako účinný, jsou mentální "mozková" cvičení. Těmi nutíme mozek neustále pracovat, aby nezakrněl. 

Najdete koně? 

Skvělým způsobem, jak procvičit mozek i všechny mozkové závity, jsou právě mozkové hry. Mohou to být logické hry, hádanky nebo hlavolamy. Právě ty nám pomáhají jakékoliv formě demence předcházet. 

Najdi koně za 9 vteřin:

Zdroj: Youtube

Jednu takovou hádanku vám přinášíme i my. V ní jde o jediné. Najít na obrázku všech 7 koní. Budete muset být zcela pozorní a nevynechat žádný detail, který vás může zavést ke kýženému cíli. 

Najít koně navíc musíte v časovém horizontu pouhých 10 sekund. Pak se můžete prohlásit za génie, který všemu přijde na kloub. Zvládnete to? Pokud jste rozhodnutí si i přes značnou obtížnost naši lhádanku vyzkoušet, pak hurá do toho. 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste naši hádanku pokořili a koně našli, pak vám patří veliká gratulace. Jste génius, který je stvořený pro řešení podobných her.

Pokud ale stále nevíte, kde se všech 7 koní nachází, nezoufejte. My vám je rádi ukážeme. Stačí se podívat na obrázek níže, kde jsou všichni koně vyznačení červeným kroužkem. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.indiatimes.com, www.thesun.co.uk