A jsou také hádanky, které nikdo nikdy nerozluští. Tato je možná jednou z nich.

Uhodnete tuto matematickou logickou hádanku o třech bozích?

Představte si, že plujete silnou hustou mlhou. Najednou se vynoříte u tajemného ostrova, který je také ponořen do husté mlhy. Jediným ukazatelem je vrchol sopky, který si obstojně proráží cestu k nebi a tyčí se tak na mlžnými mraky.

Stejně jako se vy chystáte přistát se svou lodí u ostrova, chystá se vám sopka ukázat svou sílu chrlícím kouřem. Nečekáte a beze strachu poté, co opustíte svou loď, se vydáváte k jejímu vrcholu. 

Cestou nahoru vás stále víc ohromuje žár. To se jen žhavé tekoucí magma převaluje jak vlny uvnitř kráteru. Rudě žhnoucí láva je ale cítit široko daleko.

Když se vám konečně podaří dosáhnout vrcholu, přijde k vám osvícení v podobě božího zásahu. Na výběr máte tři možnosti. Přítomni jsou totiž 3 různí bozi. Každý je však jiný a stejně tak jsou odlišné jejich odpovědi. 

První bůh je pravdivý, druhý vždy lže a ten třetí odpovídá podle toho, jak se mu asi zrovna chce. Na vrcholu sopky tak proti sobě stojí Pravda, Lež a jakási Náhoda. Už tušíte, jaké má tato hádanka řešení?

99 % lidí to nedokáže 

Tři bozi, tři různé možnosti, ze kterých máte na výběr. Ačkoliv bohové jakožto všemocní představitelé rozumí jakémukoliv jazyku, jejich odpovědi jsou v jazyce dosud nepoznaném. Odpovídají dvěma způsoby. Buďto vám sdělí "ja", nebo od nich uslyšíte slovíčko "da".

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Situace je o to horší, že vy sami netušíte, který bůh je Pravda, který Lež a který Náhoda. Stejně jako nevíte, zda "ja" je ano či ne a co ve skutečnosti znamená "da". Můžete se pouze domnívat. 

Vy sami pak máte jedinou možnost. Položit 3 otázky jednomu z bohů, který vám ale odpoví jen jednu z možností. Buďto vám sdělí "ja" nebo "da". 

Na odhalení toho, který bůh je který, pak bude záviset vaše další existence. Pokud se trefíte, můžete jít a vaše cesta bude posvěcena boží pomocí. Váš život bude plný hojnosti. Pokud však vaše volba správná nebude, bohové tak pohostinní nebudou. 

Ačkoliv je tato hádanka údajně založená na čistém algoritmu logiky, 99 % lidí ji stejně rozluštit nedokáže. 

Zdroje:

www.popularmechanics.com

www.popularmechanics.com

en.wikipedia.org