Někdejší moderátorka Banánových rybiček, Halina Pawlowská, se nikdy netajila tím, že miluje jídlo. Už kdysi přiznala, že s váhou bojuje už od svých čtrnácti let a držení diet jí nikdy nešlo, nepomohlo a nevydrželo. Ačkoliv se jí kolikrát zhubnout podařilo, po chvíli se kila zase vrátila. Radu pro ženy, jak zhubnout, tedy rozhodně prý nemá. Nejideálnějším přístupem je podle ní se se svým tělem vyrovnat a mít se ráda taková, jaká jste. 

„Jím ráda, ale ne víc než ostatní lidé. Já jsem podle diagnostiky superženský typ. Příroda mi nadělila výrazné druhotné pohlavní znaky. To znamená, že jsem relativně souměrná, mám dokonce i relativně útlý pas. Jen je mě na většině místech tak o třicet centimetrů víc, než je momentální vychrtlá norma,” uvedla v rozhovoru pro deník Blesk před několika lety. 

V posledních letech se také rozmohly různé pořady s gastronomickým zaměřením, jeden z nich, novácký Souboj na talíři, ve své poslední řadě zařadil do svého repertoáru místo chybějícího Radka Kašpárka různé celebrity. A zde Halina nemohla chybět. Spolu s Přemkem Forejtem a Janem Punčochářem se vydali do Dvoru Perlová voda za šéfkuchařem Ondřejem Hutnikem. A zde také vznikla fotografie, která doslova zbořila internet. 

Fotka, která zbořila internet

Halina stojí vedle Přemka Forejta, který, ač je kuchař, disponuje až atletickou postavou. Mnozí by čekali, že Halina vedle něj bude proto vypadat o to silněji, ale všem doslova vytřela zrak. Dáma, která se povětšinou nechává fotit pouze od prsou nahoru a zásadně v sedě za stolem, zde vypadá, jako kdyby zhubla klidně i třicet kilogramů. 

„Já jsem nezhubla. Jenom se to píše. Nezměnila jsem oblékání, nic na sobě nepozoruji. Ale možná se fotografové konečně naučili fotit a není to z podhledu. Takže nejlepší recept na hubnutí je dobrý fotograf. Ostatně už i selfie lidé lépe umějí. Když se fotí seshora, tak je člověk drobnější,“ uvedla v rozhovoru pro web super.cz při příležitosti křtu své nové knihy Rande vloni na podzim

Pawlowská je známa pro svou „randící” tematiku a různé rady milencům ve vztazích. Hlavním jídlem tehdejšího souboje dvou profi kuchařů tedy bylo afrodiziakální jídlo. Málokoho by napadlo, že se bude jednat zrovna o lečo. Právě pro své sexuálně povzbuzující účinky je tento pokrm zařazen i v příhodně nazvané kuchařce Ondřeje Hutnika, která se jmenuje Uvař mi lásku.

S dietou neporadí, s láskou a životem ano

Pawlowská je také známá svými radami, které mají formu rýmů. Mezi ty, které už takřka zlidověly, patří například:

„Nejlepší sport je kafe a dort!”

„Nemiluj nikdy debila, který kouká na kila.“

„Když ti někdo život ničí, usměj se a vem ho tyčí!“

První věc, kterou si český občan při vyslovení jména Halina Pawlowská vybaví, je zábavná talkshow vysílaná v letech 1999 až 2007 s názvem Banánové rybičky. V té době se těšily takové popularitě, že tři roky po sobě získaly diváckou cenu TýTý a v dalších letech skončily na krásném druhém místě.

Když v roce 2013 zemřel Halině její milovaný manžel, našla útěchu v náručí právě jednoho z tvůrců tohoto pořadu Karla Czabana. Znali se už od doby vzniku pořadu a po manželově smrti se Czaban nastěhoval k Pawlowské do jejího domu v pražském Podolí, kde žila i její dcera.

Její dcera Natálie měla za manžela známého tvůrce koláží, Tomáše Břínka vystupujícího pod zkratkou TMBK. Společně mají syna Huga, nicméně manželství nevydrželo a pár se v roce 2021 rozvedl. 

Zdroje: blesk.cz, super.cz, extra.cz