Tajemství opuštěné budovy

Objev nevídané velikosti má na svědomí fotograf Ralph Mirebs. Ten během svých toulek v Kazachstánu narazil na něco zcela mimořádného. Na starou opuštěnou budovu. To by ale nebylo nic zvláštního, kdyby uvnitř nebylo něco, co mu doslova vyrazilo dech. 

Mirebs narazil na něco, co se nepodobá ničemu, s čím se do té doby setkal. Objevil svět, o kterém nic nevěděl. 

Stavba, která se až možná příliš podobala hangáru nedala tomuto badateli a fotografovi spát. Rozhodl se proto, že vnikne dovnitř. Jakmile se mu to povedlo, oněměl úžasem. 

Budova, která na první pohled vypadala jako starý opuštěný hangár, byla ve skutečnosti kosmodrom Bajkonur. Stavba, postavená v 70. letech 20. století. Bajkonur kdysi sloužil jako závodiště kosmických lodí mezi Ruskem a Amerikou. Bývalo to zde kdo s koho v kosmickém prostoru. 

Právě opuštěná budova sloužila jako úložiště kosmických lodí, které se odtud přepravovaly na startovací rampu stojící nedaleko. Z ní se astronauti vysílali na mise do vesmíru. 

Dechberoucí objev

Stavba z roku 1974 byla vytvořená především pro raketoplány značky Buran. Ty byly dílem nejchytřejších hlav té doby, které vytvářely nejmodernější vesmírné technologie.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

S nimi se astronauti dostávali do kosmu až do roku 1988. Poté byl celý program ukončený. Hangár, kde se shromažďovaly vesmírné lodě, však fungoval ještě dalších 5 let. Byl úžasnou připomínkou lidské zručnosti a inteligence. 

Vyspělé technologie, které zde byly k vidění, však po rozpadu Sovětského svazu brzy začaly chátrat. Nikdo se o ně nestaral a celý hangár zůstal v zapomnění. 

Navzdory tomu však opuštěný hangár tak úplně opuštěný nezůstal. Uvnitř se dodnes nachází dvě kosmické lodě. Leží zde již dlouhé roky a jejich význam zůstal nedoceněný. Majetek obrovské hodnoty nikdo nechce a nikdo se k němu nehlásí.

Dva raketoplány značky Buran již ale nejsou, čím bývaly. Systém kontroly atmosférického tlaku, který je kdysi udržoval v jakémsi vakuu čistoty, už dávno přestal fungoval a lodě každým dnem podléhají přírodním živlům. 

Je pouze otázkou času, než se tyto dva majestátní stroje zcela ztratí v přízraku minulosti. 

tall-white-aliens.com, designyoutrust.com, www.ancient-code.com