Chybějící tvář

Nejpozoruhodnějším aspektem nálezu je absence obličeje ženy, který jako by byl záhadně odstraněný. Byl to děsivý pohled. Královně někdo vyřízl obličej těsně po smrti nebo krátce před ní. Místo obličeje měla pouze hlubokou díru. S podobnou praktikou se vědci nikdy nesetkali a nedokáží ji zatím nijak vysvětlit. Totožnost dvojice a přesné okolnosti jejich smrti jsou zahalené tajemstvím, což z nálezu dělá náročnou hádanku pro vědeckou komunitu.

Hrob, o němž se předpokládá, že v něm byly uložené ostatky bohatého manželského páru, vyvolává řadu otázek. Zemřeli společně, nebo byli pohřbení odděleně? Jak vysvětlit chybějící tvář ženy?

Při průzkumu hrobu objevili badatelé zajímavý kontrast mezi majetkem muže a ženy. Žena byla pohřbená bez osobních věcí, což v té době nebylo obvyklé. Archeolog Felix Biermann ze Sasko-anhaltského zemského úřadu pro památkovou péči a archeologii uvedl: "Mohla být křesťanka. V křesťanství se podobným rituálům skutečně vyhýbali." 

Oproti tomu hrob muže obsahoval několik železných předmětů, včetně nože, opaskové soupravy a kování úřední hole, což naznačuje jeho vysoké společenské postavení.

Kostra ženy, měřící přibližně metr šedesát, byla uložená na zádech vedle ostatků svého manžela. Záhadná absence obličeje však odborníky zcela vyvedla z míry. 

Vědci nevědí

Vědci převezli ostatky obou manželů do laboratoře k jejich dalšímu zkoumání. Doufají, že se jim podaří objasnit okolnosti jejich smrti a především zvláštní stav ženiny tváře.

Pro více informací se podívejte na toto video: 

Zdroj: Youtube

Kromě hrobu prozkoumal tým archeologů také jeho okolí, díky čemuž odhalil důležité poznatky o životě v letech 750-1024 n. l., kdy vládla karolinská a otonská dynastie. Tamní zříceniny nabízejí pohled do života přibližně 1000 lidí, kteří kdysi tuto oblast obývali.

Felix Biermann k objevu uvedl: "Na dvou vnějších hradech opevněného císařského paláce byly nalezené doklady hustého osídlení s četnými jámovými domy. Jedná se o důležitý vhled do infrastruktury císařského paláce a oblastí, kde žili, pracovali a vytvářeli hospodářské základy karolinsko-otonského mocenského centra obyčejní lidé."

Zatímco odborníci pokračují ve zkoumání tohoto záhadného hrobu a jeho historických souvislostí, stále jim zůstává více otázek než odpovědí. Poutavý archeologický nález je důkazem, kolik toho o své minulosti ještě nevíme a kolik nám toho zůstane skryto.

Zdroje: arkeonews.net, nypost.com, allthatsinteresting.com