Zábavný hlavolam

Hlavolamy může zkusit každý. Jsou určené všem věkovým kategoriím. Jsou více než zábavnou kratochvílí. 

Hlavolamy trénují náš mozek, učí nás se soustředit a vyznat se v detailech a pracovat pod náporem času. 

Jedním z takových testů je i náš hlavolam. V něm je potřeba správně určit 3 rozdíly mezi dvěma zdánlivě stejnými obrázky. Dotyčné obrázky zobrazují dvě zcela kontrastní postavy. Postavu anděla a ďábla. 

Mezi jemnými nuancemi těchto obrázků se ale skrývají tři zásadní rozdíly. Na vás pak je tyto odlišnosti objevit a to v časovém limitu pouhých 10 vteřin. Tak co, jdete do toho? 

Klíčem k úspěchu je bystrost a stoprocentní koncentrace. Smysl pro detail se vám také bude hodit.  Zatímco některé rozdíly můžete spatřit na první dobrou, jiné se marně ztratí v obrázku a vyžadují pečlivější zkoumání. 

Tyto typy hlavolamů jsou zábavné a prospěšné pro naše kognitivní zdraví. To je také jediný způsob, jak udržet mozek vitální na dlouhé roky dopředu. 

Najdete 3 rozdíly?

Výzkumy ukazují, že pravidelné zapojení do těchto aktivit kromě mozku aktivuje oblasti zodpovědné za koncentraci a udržení paměti. Zařazením takovýchto hlavolamů do své rutiny si můžete posílit schopnost soustředění a uchovávání informací. 

9 hádanek, nad kterými si lámal hlavu celý internet:

Zdroj: Youtube

To má v dlouhodobém měřítku jedinečný přínos pro kvalitu našeho života. Pokud jste se rozhodli hlavolam vyzkoušet, nastavte si časovač hodinek na požadovaný čas. 

Pak na nic nečekejte a hurá do toho. Prověřte každičký detail. Chybí něco nebo naopak přebývá? Jsou postavy na obrázcích skutečně totožné? 

V okamžiku, kdy časovač odbije poslední vteřinu, přestaňte hledat. Pokud se vám podařilo najít tři rozdíly, pak skvělé, patří vám gratulace. Pokud ne, nezoufejte. 

V takovém případě pro vás máme řešení. Rozdíly postav jsou ukryté ve svatozáři, která je na druhém obrázku silnější, křídlech anděla, které mají na druhém obrázku více vrstev a jiném tvaru ocasu ďábla. 

Nic složitého, že? Přesto tento zábavný hlavolam nedokáže vyřešit každý. Hlavolamy jsou důkazem, jak důležité je všímat si detaillů. 

Ať už jste naši hádanku zvládli nebo na řešení přišli až s námi, nevadí. Pochvala vám patří stejně. Nevzdali jste to a to je důležité. Navíc s každým dalším hlavolamem bude vaše mysl bystřejší. 

Zdroje: www.timesnownews.com, www.quora.com, www.britannica.com