Všemocná bylinka

Hluchavka bílá neboli Lamium album může dosahovat výšky až 50 cm. Vyznačuje se bílým květenstvím a přínosy pro lidské zdraví. 

Ve starých kulturách byla tato bylinka zasvěcená Venuši, bohyni lásky a krásy. Setkat se můžete nejen s hluchavkou bílou, ale také hluchavkou nachovou a skvrnitou. 

Pro ženy je pak nejpřínosnější právě hluchavka bílá. Ta má pozitivní vliv zejména na menstruační cyklus. Zmírňuje bolestivou a silnou menstruaci. Poradí si také s nepravidelným cyklem. 

Pokud vás trápí časté mykózy a další gynekologické obtíže, rozhodně po této bylince sáhněte. Ne nadarmo se jí přezdívá všelék na ženské problémy. Hluchavka si rychle poradí také s nepříjemným výtokem. 

Z tohoto důvodu se doporučuje, aby si ženy nálevem z hluchavky každý den oplachovaly intimní partie.

Hluchavka má blahodárné účinky i na jemnou pokožku náchylnou k tvorbě pupínků, akné a dalších neduhů. I tady lze využít nálev z bylinky.

Pomáhá při odvodnění

Hluchavka pomáhá ženám hubnout. Tím, že napomáhá k odvodnění ženského organismu. Hluchavka vám ale pomůže také se záněty dýchacích cest. 

Hluchavka bílá účinky:

Zdroj: Youtube

Důvodem je její schopnost zbavovat naše tělo hlenů a napomáhat odkašlávání. Bylinka je vhodná také k léčbě nespavosti a celkovému zklidnění organismu. 

V případě, že trpíte nechutenstvím, je pro vás hluchavka tím pravým ořechovým. Bylinka totiž podporuje chuť k jídlu a celkově reguluje funkci střev. 

Čaj i nálev z této bylinky připravíte velice jednoduše. Stačí zalít 1 lžičku sušených květů 250 ml vroucí vody. Nechte asi 10 minut louhovat a následně sceďte. 

V případě jakýchkoliv obtíží pijte 1 až 2 šálky tohoto čaje každý den. K přípravě nálevu budete potřebovat 2 lžíce sušené hluchavky, které zalijete  500 mililitry vroucí vody. Necháte 15 minut louhovat a poté scedíte. 

V případě potřeby používejte 2-3 krát denně. Nálev můžete připravit také ve studené vodě, ve které necháte hluchavku louhovat přes noc. Doporučuje se nechat výluh před použitím prohřát. 

Zdroje: www.prirodnilekarna.cz, www.manutea.cz, bylik.cz