Výstřední hotel ve tvaru střeva CasAnus: Na konci čeká návštěvníky překvapení

Hotel CasAnus v Belgii

Hotel CasAnus v Belgii

Foto: profimedia

Doby luxusních pětihvězdičkových hotelů v žádaných destinacích jsou pryč. Dnes je trendy najít co nejbizarnější ubytování a přitom se udržet na stejné cenové hladině jako pokoj v Hiltonu nebo Four Seasons. Vítejte v hotelu CasAnus, který je postaven do tvaru lidského střeva a na jeho konci vás čeká překvapení.

Hotel CasAnus v Belgii byl zbudován jako součást výstavy moderního umění a zkoncipoval ho designér Joep van Lieshout. Obklopen divočinou neruší jinak krásnou belgickou architekturu, z velké dálky byste si ho možná spletli s dinosauřím výtrusem.

Noc v hotelu pro milovníky kuriozit stojí do 120 euro, což vychází na zhruba 3 060 korun. Cenou se tak blíží k luxusním hotelům v centru města nebo v žádaných destinacích, leckdy ji i převyšuje. 

O návštěvníky nemají provozovatelé neobyčejně vyhlížejícího hotelu Geert a Carla Verbeke-Lensovi nouzi. ,,Je to turistická atrakce, ubytování si musíte rezervovat mnoho měsíců dopředu, v teplých měsících je tu rušno."

Kromě zbloudilých turistů se zde shromažďují i milovníci umění. Ve "střevě" se často uskutečňují nejrůznější výstavy. Největším lákadlem především pro děti zůstává jeden z konců hotelu. Střevo totiž vyúsťuje v řitní otvor.

Akční letáky