Jak se zdá, krása před 100 lety byla plná energie a důmyslných tvarů. 

Takto vypadaly nejkrásnější ženy před sto lety

Ženy již od pradávna dělaly všemožné věci, aby byly nejen zajímavé, ale hlavně krásné. Výjimkou pak není ani dávná historie. I v ní se totiž ženy snažily o dokonalost. S oblibou si do očí kapaly  jedovaté kapky, aby se jim rozšířily zorničky a vypadaly vzrušeně. Obličej si potíraly krémem z olova, aby byly bledé, což bylo synonymem tehdejší čistoty. 

Dvacátá léta 20. století pak byly dobou, kdy se lehký zápach potu považoval do žádoucí. Ba co víc, na muže působil jako afrodiziakum. A pokud si myslíte, že piercing je výdobytkem současnosti, pak vás možná překvapí, že tehdejší doba se vyznačovala velkou oblibou piercingu bradavek. Sice krátce, ale přece.

Navzdory těmto "vymoženostem" pak byla tato doba časem, kdy krásných žen a půvabných dam rozhodně nebylo pomálu. V roce 1921 byla také zvolena historicky první Miss America. Tuto soutěž vyhrála krásná Margaret Gormanová

Dívka, která měla "šťávu", ačkoliv jen málo splňovala měřítka dnešních kráoven krásy. Měřila totiž pouhých 150 cm. Tedy téměř o dvacet centimetrů méně než hlásá dnešní požadované minimum. Byla to ale žena osobitá, která svou jedinečností jasně předčila nudu a šeď často viděný v dnešním světě. 

Dnešní modelky jsou proti nim smutně nudné

Tehdejší krásky pak byly půvabné svou "vintage" krásou. Ta ale s tou dnešní neměla nic moc společného. Standardy krásy byly před sto lety naprosto odlišné od těch dnešních. Bledá pleť, tmavé vlasy, zasněný pohled a superštíhlý pas. To všechno byly požadavky, jak má krásná žena skutečně vypadat.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

Nebyly to však pouze královny krásy, kdo určoval trend tehdejší doby. Za múzu se tak považovala také Dame Gladys Constance Cooperová, tehdejší anglická herečka, jež dobyla prkna, co znamenají svět. Na jevišti, ve filmu i v televizi. Na jevišti začínala jako teenagerka hudebních komediích a pantomim, následně přešla k natáčení dramatických a němých filmů.

Za krásnou pak byla považována také Ethel Warwick. Britská divadelní herečka. Než se však stala herečkou a známou představitelkou krásného vzhledu, živila se jako nahá modelka. 

Krásných žen bylo mnoho. A krása před sto lety byla rozhodně jiná než dnes. Nebyla stejná a smutně nudná, jakou nám ji nabízejí dnešní modelky. Proto bychom ani dnes neměli zapomínat, že krása nespočívá v přesných mírách a velikostech, ale zejména v tom, co člověk nosí uvnitř.

Zdroje:

curioushistorian.com

brightside.me

dsfantiquejewelry.com