www.quora.com, www.vedazive.cz

Otce a matku na místě zastřelili. Jejich syna, devatenáctiletého Stephena čekal stejný osud. Dvanáctiletá Rebeka byla zasažena tomahawkem. Napůl živá byla svlečena, znásilněna a skalpována. Zneužita byla i patnáctiletá Joanna. Poté byla zavražděna. 

Muži se chovali jako by se utrhli ze řetězu. Rozhazovali věci a hledali zásoby. Pak si všimli dvou sester, které se snažily schovat za strom. Jeden z Čejenů k nim zamířil a strhl jim čepice. Když zjistil, že nemají dlouhé vlasy, schoval dýku do pochvy. To už k nim došli další válečníci. 

Bílé zajatkyně

Sedmnáctiletá Catherine a dvanáctiletá Sophia skalpování unikly. Byly ale znásilněny a odvlečeny do čejenského tábora. Zde strávily sedm měsíců. Podle jejich slov to byly nejhorší dny jejich života. Jedinou útěchou pro ně bylo, že válečníci následně stanuli před vojenským soudem.

„Cítila jsem se jako ovce mezi vlky,” svěřila se Catherine. „Byla jsem zbavena oděvu, svázána a stala se obětí jejich tužeb, dokud nebyli zcela vyčerpáni. Znásilňována jsem byla i šestkrát denně,” rozplakala se.

Indiáni se k dívkám chovali jako k otrokyním. Musely nosit dřevo a vodu, snášely bití a mučení. Bylo jim vyhrožováno, že je skalpují nebo zabijí. „Neměly jsme žádné soukromí. I na toaletě jsme byly sledovány, abychom se nepokusily utéct.”

Krutí Indiáni

Doktor Benjamin Dolbeare v té době napsal, že neexistovaly žádné případy, kdy by Indiáni bílé zajatkyně sexuálně nezneužili. „Svléknout a vidět je nahé bylo motorem pro jejich libido.” Přitom se většinou jednalo o mladé dívky ve věku deseti let. Malé děti domorodci neunášeli. Považovali je za zbytečný hladový krk navíc. Starší ženy se zase špatně adaptovaly.

Zdroj: Youtube

„Sestra mé praprababičky, Matilda Lockhart, byla zajata Komanči, když jí bylo 13,” píše Rachael na diskuzním fóru Quora. „Mučili ji tak, že ji spálili nos až na kost. Každý den ji ohněm opalovali bosá chodidla, aby se nepokusila utéct. Byla zneužívána tak krutě, že neudržela hlavu vzhůru. I přesto, že byla vojáky osvobozena, o pár let později byla nalezena ve svém domě mrtvá. Byla to sebevražda.”