Test inteligence

Hádanky, IQ hry a hlavolamy nejsou jen zábavnou kratochvílí, které nám mají pomoci zabít nudu. Jsou především o zlepšení postřehu, zdokonalení smyslu pro detail a samožřejmě zlepšení našeho vnímání. 

Laicky řečeno nám pomáhají vylepšit všechny naše kognitivní schopnosti a naučit se pracovat pod náporem času. Ten může s výsledky pořádně zahýbat. 

Abyste zjistili, o čem tady mluvíme, máme pro vás hru. Ta prověří vaši inteligenci a zjistí, kdo z vás má IQ nad sto třicet. Má to ale jeden háček. Hádanku musíte vyřešit v časovém limitu pouhých 8 vteřin. 

Že je to málo? Toho jsme si vědomí. Přesto to zvládnout jde. Stačí soustředěný pohled, trocha logického uvažování a absence strachu, že to nedáte. Strach je totiž ten nejhorší rádce. 

Pokud si ale rádi hrajete a ještě raději máte výzvy, nastavte si časovač hodinek na námi požadovaný čas. Pak se soustředěně zadívejte na obrázek a časovač spusťte. Není čas ztrácet čas. 

Červené tyčky

Úkol zní jasně: Kolik červených tyček je na obrázku?  Víte ho při prvním pohledu nebo si do poslední vteřiny nejste jistí? Tak či onak zasloužíte pochvalu, že jste se nezalekli a rozhodli se naší IQ hru vyzkoušet. 

Detektivní hádanky, které otestují vaše IQ:

Zdroj: Youtube

A hlavně vyřešit. Pokud jste na výsledek přišli svépomocí, pak vám patří veliká gratulace. Pokud se vám ale počet tyček na obrázku zjistit nepodařilo, rozhodně nebuďte zklamaní. Žádnej učenej z nebe nespadl. 

My navíc řešení známe a rádi vám ho řekneme. Každá hádanka vyžaduje nejen skvělé pozorovací schopnosti, ale také logické uvažování a trochu důvtipu. Pokd na její vyřešení máte navíc jen 8 vteřin, je to skutečný závod s časem. 

Přesto je potřeba vzít v potaz i ten nejmenší detail. Zaměřit se na jakoukoliv případnou nápovědu, která nás může zavést ke kýženému výsledku. Zúčastnit se může každý, kdo rád soutěží a nevadí mu případný neúspěch. 

A kolik že je tedy na obrázku červených tyček? Pokud odpověď stále nevíte, červených tyček je na našem obrázku 9. Abyste si je spolu s námi mohli spočítat a abyste s jistotou věděli, že jich je skutečně 9, podívejte se na obrázek níže. Tam jsou vyznačené jedna po druhé. 

A nebojte, pokud jste dnes hádanku nevyřešili, s každou další se vaše schopnost podobné hry řešit bude zlepšovat. Pak už vás žádný hlavolam nepřekvapí.

Zdroje: abmeyerwood.com, www.jagranjosh.com, timesofindia.indiatimes.com