Zapeklité hádanky

Hádanky a hlavolamy nejsou jen zábavnou kratochvílí. Jsou především způsobem, jak naplno zapojit svou mysl a zlepšit své kognitivní schopnosti. 

Někdy je navíc potřeba, abychom alespoň průměrně ovládali matematiku a byli schopní logicky myslet. Příkladem je i náš obrázek. Co na něm vidíte? Ano, správně. Na obrázku je 5 typů hodinek. 

Každé hodinky ukazují čas. Až na ty poslední. Tam čas chybí. Na vás pak je zjistit, jaký čas mají právě poslední hodinky ukazovat. 

Hádanku navíc ztěžuje fakt, že na její vyřešení máte pouhých 5 vteřin. To není mnoho, obzvláště v případě, že neradi pracujete pod stresem. Tady však nemáte zbytí. 

Kromě zábavy mají tyto hádanky i další význam. Nutí nás se koncentrovat a přemýšlet jinak. Rychle a tak, abychom nalezli řešení. Jde o to zpracovat všechny vizuální informace nadmíru správně, abychom došli ke kýženému výsledku. 

Jaký čas chybí? 

Chybět nesmí ani intuice, která vás navede na správnou cestu. Tak co, jdete do toho spolu s námi? Pokud jste řekli „ano“, pak si nejprve nastavte časovač svých hodinek na požadovaný čas. 

Jaká je hodnota poslední rovnice?

Zdroj: Youtube

Pak se znovu soustředěně zadívejte na obrázek a hurá do práce. Čas uteče jako voda. Zkuste všechny informace vnímat jako celek. Díky tomu vám každá část zapadne do další. 

Přesto se připravte na to, že jednoduché to nebude. Jakmile jde o čísla a matematické vzorce, je řada z nás naprosto v koncích. I tak je ale dobré na sobě pracovat a před podobnými výzvami neprchat pryč. 

Jakmile časovač hodinek odbije poslední vteřinu, přestaňte přemýšlet. Pokud řešení znáte, gratulujeme! Jste vážně dobří a řadíte se tímto mezi génie. 

Pokud ale stále nevíte, jaký čas mají ukazovat poslední z hodinek, nezoufejte. My řešení známe a jsme připravení vám ho ukázat. Abyste se dobrali k chybějící cifře, je potřeba spočítat časové rozdíly mezi jednotlivými časy. 

To znamená, že od 9:05 do 8:53 je rozdíl 12 minut. Rozdíl mezi druhým a třetím časem činí 24 minut. Rozdíl mezi třetími a čtvrtými hodinkami pak 36. Jde tedy o násobky čísla 12. Poslední hodinky tedy musí mít takový čas, který od předchozího dělí rovných 48 minut. 

Výsledkem je tedy 8 hodin a 5 minut. Pokud jste chybějící čas spočítali svépomocí nebo jste na řešení hádanky přišli až s námi, tak či tak vás musíme pochválit. Jsme si vědomí toho, že pro tentokrát to rozhodně nebylo jednoduché. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.jagranjosh.com, abmeyerwood.com