Pouze pro bystré

Hádanky a hlavolamy nejsem jen zábavnou kratochvílí. Jsou především způsobem, jak zapojit naplno svou hlavu a důkladně rozhýbat všechny mozkové závity. Pokud si myslíte, že je to snadné, pak vás rychle vyvedeme z omylu. 

Obrázkové hádanky vyžadují stoprocentní koncentraci. Je nutné všímat si všech maličkostí a skutečně nevynechat jediný detail. Tvary, barvy, délky předmětů, to vše nám může pomoci dostat se k cíli a hádanku vyřešit. 

Tím zlepšíme kognitivní schopnosti, naučíme se pod náporem stresu a času správně rozhodovat a pro příště budeme bystřejší. 

Příkladem je i naše hádanka. Jsou na ní zobrazené dva na první pohled zcela totožné obrázky kajakářky. Nenechte se však mýlit. Zdání v tomto ohledu poměrně slušně mate. 

Obrázky od sebe dělí 3 zásadní rozdíly, které však neuniknou jen bystrým jedincům. Ostatní se při pohledu na obrázky budou marně najít odlišnosti. 

Vidíte je? 

V tom tkví naše a jí podobné výzvy. Je nutné zapojit všechny mozkové závity naplno, aby rozluštění hlavolamu bylo úspěšné. 

Legrační IQ výzva pro ty nejchytřejší: 

Zdroj: Youtube

Pokud i tak máte chuť naši IQ výzvu vyzkoušet, nastavte si časovač hodinek na požadovaný čas. Máte pouhých 5 vteřin. Víc ani ťuk. 

To skutečně není mnoho, pokud si uvědomíme, že čas vyprší rychleji, než řekneme švec. Je třeba rychle projít obrázky kousek po kousku a všímat si všeho, co by mohlo posloužit jako indicie. 

V okamžiku, kdy se časovač hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste 3 rozdíly objevili, pak vám gratulujeme. Nebylo to jednoduché. Pokud se vám to tedy povedlo, disponujete skutečně bystrým intelektem. 

V případě, že stále nevíte, kde na obrázcích rozdíly jsou, nezoufejte. My to víme a jsme připravení vám to prozradit. První rozdíl se nachází v keři za kajakářkou, na druhém obrázku má jiný tvar. 

Další rozdíl vidíte na pádlu, které na druhém obrázku postrádá proužek. Poslední, tj. třetí rozdíl, je pak v pěně pod kajakem, která na obrázku č. 2 zasahuje do vyšší výšky. Tak co, už všechny rozdíly vidíte? 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.rd.com, timesofindia.indiatimes.com