Logická chyba

Hádanky a hlavolamy už desítky let motají hlavu i těm nechytřejším jedincům. Přesto jsou podle odborníků skvělým způsobem, jak udržet mozek na dlouhé roky dopředu vitální. A jak nikdy nezestárnout. 

Jsou tedy víc než zábavnou kratochvílí. Jsou tréninkem kognitivních schopností, které bystří smysl pro detail i naše vnímání. Jednu takovou hádanku vám přinášíme i my. 

Jde o IQ výzvu, se kterou si poradí jen ti nejbystřejší jedinci. O co přesně jde? Na zdánlivě jednoduchém obrázku psacího stolu je ukrytá logická chyba, která čeká na vaše objevení. 

Troufnete si na ni? Celou situaci ztěžuje fakt, že na vyřešení hádanky máte omezený čas. Pouhých 5 vteřin. Ty navíc utečou jako voda. 

Z tohoto důvodu musíte vynaložit naprostou soustředěnost a vyhnout se případnému pochybení. Jen tak máte šanci hádanku vyřešit a zařadit se mezi malou hrstku těch, kterým to skutečně pálí. 

Vidíte ji? 

Nejprve si nastavte časovač hodinek na námi požadovaný čas. Pak se pozorně podívejte na obrázek psacího stolu a zkuste ho nejprve vnímat jako celek. 

Pokud zde najdete chybu, jste génius: 

Zdroj: Youtube

Poté je potřeba projít si každičký detail, každou nesrovnalost a maličkost, které by vás mohli zavést ke kýženému cíli. Někdy i ten nejmenší detail může být tou největší nápovědou. 

Co přesně na obrázku vidíte? Je tam muž dívající se do kalendáře, další kalendář ležící na stole a notebook. Tedy nic, co by nás mělo nějakým způsobem vyvést z míry. 

Přesto zde chyba je a čeká, až ji objevíte. V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste logickou chybu objevili, gratulujeme vám. Disponujete skutečně bystrým postřehem, kterému neunikne žádný detail. 

Pokud stále žádnou chybu nevidíte, nepanikařte. My vám pomůžeme odhalit, kde se hledaná logická chyba nachází. Dáme vám nyní malou nápovědu. Zaměřte se na data. Jaký rok je v nich obsažený? 

Logická chyba tkví v roku 2017, který je zobrazený na ploše notebooku. Zatímco na obou kalendářích je napsaný rok 2018. Zde je chyba, kterou jste hledali. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.timesnownews.com, www.bolnews.com