Trénink mozku

Pro mozek platí heslo "používej nebo ztratíš". To podle odborníků znamená jediné. Mozek musíme trénovat, jinak zakrní. 

Jakmile mozek dostatečně nezatěžujeme, jakmile je nám lhostejné, jak na tom je naše myšlení nebo proč máme špatný postřeh, pak je velká šance onemocnět demencí nebo Alzheimerovou chorobou. 

Mozek nesmí stagnovat. Potřebuje stejnou péči jako jakákoliv jiná část našeho těla. Pokud mozek zanedbáváme, začne chřadnout a mozkové buňky ubývat. Následkem může být právě Alzheimerova choroba, která je nejčastějším typem demence.

Jde se o velice progresivní onemocnění, které začíná mírnou ztrátou paměti. Velmi rychle se ale ze stavu „nemohu si vzpomenout na…“ můžeme dostat do fáze, kdy nebudeme schopní se sami o sebe postarat. Vést rozhovor nebo jakkoliv reagovat na lidi kolem nás. 

Alzheimerova choroba představuje v dnešním světě skutečnou hrozbu. Proto bychom se chtě nechtě měli snažit jí předcházet. Volit správnou prevenci a samozřejmě nezapomínat na zdravý životní styl, pestrou stravu a dostatek pohybu. 

Najdete logické chyby?

Alzheimerova choroba ochromí člověka natolik, že není schopný vykonávat každodenní činnosti. Ani ty, které považujeme za zcela běžné. Takový člověk se tak stává plně závislým na svém okolí. Předpokládá se, že do roku 2060 bude tímto onemocněním postižených až 14 miliónů světové populace. 

Najdete zvíře skryté na obrázku? 

Zdroj: Youtube

Správnou prevencí pak mohou být i hádanky a IQ výzvy, které trénují nejen paměť, ale také logiku a postřeh. Jednu takovou IQ výzvu pro vás máme i my. O co v ní jde?  

Na zdánlivě obyčejném obrázku farmy vidíme farmáře a jeho ženu při každodenních činnostech. Žena klečí na zemi a stará se to, co zasadila. Má na sobě modrou košili a přes ní oranžovou zástěru, aby se neušpinila.

Z povzdálí na ni mává farmář, který má na sobě oranžovou košili a hlavu mu před ostrým sluncem chrání klobouk. Opírá se o plot a vypadá spokojeně. Někde uprostřed zelěně je schovaná výzva, která čeká na vaše odhalení.  

Je potřeba na obrázku farmy najít 4 logické chyby, které tu nemají být. Celý proces navíc stěžuje fakt, že na vyřešení IQ výzvy máte omezený čas. Musíte to zvládnout za pouhých 6 vteřin. Díte to?  Jen tak se totiž můžete zařadit mezi skutečné génie. 

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste logické chyby na obrázku farmy našli, pak vám gratulujume. Právě jste se zařadili mezi génie, kterým neunikne žádný detail. Vaše kongnitivní funkce jsou ve skvělé formě. Pokud ale stále nevíte, kde logické chyby jsou, nezoufejte. My vám to řekneme. 

Stačí se podívat na obrázek níže, kde jsou všechny logické chyby zakroužkované červeně. Teď už je jistě všechny uvidíte. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.indiatimes.com, juliascoffeeshopny.com