IQ výzva

Hádanky a hlavolamy jsou víc než zábavou ve chvílích, kdy se nudíme a nemáme takříkajíc do čeho dloubnout. Jsou způsobem, jak potrénovat mozek a rozhýbat mozkové závity. 

Jejich pravidelným praktikováním můžeme zlepšit kognitivní schopnosti, naučit se vnímat všechny potřebné detaily a celkové zlepšit vizuální postřeh. Ten je skutečně důležitý.

Hádanky a hlavolamy nás často matou. Od toho tu jsou. Abychom se tedy dobrali ke kýženému závěru a hádanku rozluštili, musíme ji nahlížet zcela novou perspektivou. Vidět i to, čeho bychom si jindy nevšimli. 

Pokud si jednu takovou hádanku chcete vyzkoušet, abyste si ověřili, jak na tom se svým postřehem skutečně jste, zkuste si tu naši. 

O co přesně jde? Na obrázku se svatebčany se skrývá výzva, která čeká na vaše odhalení. Přesněji řešeno je potřeba, abyste mezi svatebčany odhalili mimozemšťana. 

Vidíte ho? 

Tak co, myslíte si, že to zvládnete? Celý proces navíc ztěžuje fakt, že na vyřešení hádanky máte omezený čas. Dostanete od nás k dispozici pouhých 5 vteřin. 

Optická iluze: Rozpoznejte zvíře na obrázku:

Zdroj: Youtube

To je skutečně málo. Bude proto potřeba se opravdu soustředit a vnímat vše, co by mohlo posloužit jako indície a zavést vás k cíli. 

Pokud do toho ale i tak chcete jít a svůj postřeh si vyzkoušet, nastavte si časovač hodinek na požadovaný čas. Pak se pozorně podívejte na obrázek. 

Vnímejte ho nejprve jako celek a pak si projděte každou jeho část. Vnímejte tvary, barvy a jakoukoliv odlišnost, která může být nápovědou. U hádanek skutečně záleží na všem. I ten nejmenší detail vás může přivést na správnou cestu. 

Jakmile se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Už nehledejte. Pokud jste mimozemšťana objevili, pak vám patří velká gratulace. Jste skutečně chytří a neunikne vám žádná maličkost. 

To je vlastnost, kterou jistě využijete ve všech oblastech svého života, nejen v hádankách. Pokud ale stále netušíte, kde se mimozemšťan nachází, nebojte. My vám to prozradíme. Mimozemšťanem je sama nevěsta. Když se na ni zadíváte pozorně, zjistíte, že má tři paže. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, timesofindia.indiatimes.com, www.inkl.com