Blesková IQ výzva

Hádanky a hlavolamy jsou víc než zábavnou kratochvílí. Jsou způsobem, jak zbystřit své smysly a naučit se lépe a hlavně rychleji přemýšlet. 

Pravidelným řešením hádanek a hlavolamů navíc zlepšujete kognitivní schopnosti, učíte se vnímat všechny potřebné detaily a soustředit naplno svou koncentraci. To jsou vlastnosti, které se vám budou hodit kdekoliv v životě.

Nevěříte? Pak si to ihned vyzkoušejte na naší bleskové IQ výzvě. Přinášíme vám jednoduchý obrázek s papoušky. Přesněji řečeno obrázek, na kterém je takových –  na první pohled shodných papoušků – třináct. 

Všichni vypadají, že jsou shodní. Mají ostrý zobák žluté barvy, červeně zbarvenou hlavu, křídla zbarvená do několika dalších barev a dlouhý ocas. A právě v tomto na první pohled jednoduchém obrázku je schovaná naše blesková výzva. 

Jaká? Objevit mezi těmito třinácti na první pohled totožnými papoušky jednoho, který je odlišný. Ten na obrázku skutečně je. Jen čeká, až ho objevíte. Bude zapotřebí naprosté soustředěnosti a samozřejmě nesmíte vynechat jediný detail, který by vás mohl nasměrovat k cíli. 

Pokud jste rozhodnutí tuto bleskovou výzvu vyzkoušet, pak na nic nečekejte a pusťte se do toho. Připravte si všechny své smysly naši výzvu úspěšně pokořit. 

Odlišný papoušek

Je zapotřebí nevynechat jakoukoliv maličkost, která vás může zavést ke kýženému cíli. Čeho všeho jste si všimli? Prohlédli jste si pozorně každého papouška, který na obrázku je nebo je všechny považujete za totožné? 

Najděte rozdíly v těchto obrázcích:

Zdroj: Youtube

Naši bleskovou IQ výzvu navíc ztěžuje fakt, že na její vyřešení máte omezený čas. Přesněji řečeno od nás dostanete pouhých 5 vteřin. Víc ani ťuk. To není mnoho, že? Přesto, pokud budete opravdu pozorní, to zvládnout lze. Jen si musíte všímat všeho potřebného. 

Odlišný papoušek může být kdekoliv. Proto je potřeba hledat skutečně pozorně. Všímejte si barev, tvarů, velikostí a všeho, co chybí nebo přebývá. Jakmile se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním.

Pokud jste na našem obrázku odlišného papouška našli, pak vám patří veliká gratulace. Zařadili jste se mezi jedince se supermozkem, kteří jsou skutečně chytří. Laicky řečeno to znamená, že vám neunikne žádný detail. To vás činí skutečně výjimečnými. 

V případě, že stále nevíte, kde odlišný papoušek je, nezoufejte. Rádi vám ho ukážeme. Nachází se v poslední řadě jako první zleva. Přechodná linka peří, které má na krku je rovná. Ostatní papouškové mají na krku vlnovku. Tak co, už vidíte ten rozdíl? 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.mirror.co.uk, timesofindia.indiatimes.com