IQ výzva

Hádanky a hlavolamy jsou nejen zábavnou kratochvílí. Jsou především způsobem, jak se naučit pracovat se svým myšlením a zapojit všechny mozkové závity. Příkladem je i náš obrázek. 

Na něm je vyobrazených 5 osob. Jedna žena držící malé miminko a tři muži. Dva stojící po její levé ruce a jeden stojící po její pravici. Vaším úkolem je určit, který z mužů je skutečným otcem malého dítěte. 

Hádanky a hlavolamy zlepšují kognitivní schopnosti, učí nás pracovat s informacemi a vylepšit smysl pro detail. Pravidelným procvičováním těchto výzev budeme jednoznačně chytřejší a bystřejší. 

Pokud si naši hádanku chcete vyzkoušet, nastavte si časovač hodinek na požadovaný čas. Máte pouhých 5 vteřin. To je poměrně málo. Pak se na obrázek pozorně zadívejte a hurá do práce. 

Myslete na to, že čas uteče rychleji, než si myslíte. Obzvlášť v případě, že jste nucení pracovat pod tlakem a náporem času. Zaměřte svou pozornost na každou maličkost, která by mohla sloužit jako indicie. 

Kdo je otcem dítěte? 

Vnímejte podobnosti mezi postavami a zároveň se snažte pozorovat rozdíly. Zkrátka všechno, co by vám mohlo pomoci určit, kdo z mužů může být otcem malého miminka. 

11 optických iluzí, které dokonale klamou oči:

Zdroj: Youtube

V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Těm, kterým se podařilo hádanku rozluštit a určili skutečného otce dítěte, gratulujeme. Právě jste se zařadili mezi jedince s bystrou myslí. 

V řešení vizuálních hádanek jste nejspíš zběhlí. Pokud však stále nevíte, kdo z mužů by otcem dítěte mohl být, pak nezoufejte. My to víme a rádi vám to prozradíme. 

Abyste otce dítěte úspěsně odhalili, bylo potřeba nevynechat jediný detail. V našem případě to byla barva očí dítě. Ta je modrá. Jediný muž, který má barvu očí totožnou s barvou očí miminka, je muž se zrzavými vlasy. 

Právě ten je tedy otcem dítěte. Vizuální hádanky vyžadují, abyste přemýšleli jinak. Více pozorně. Jen tak dojdete k vytouženému cíli a podaří se vám hlavolam rozluštit. Laicky řečeno si musíme všímat maličkostí, které by vám jinak proklouzly mezi prsty. 

Tyto a jim podobné hádanky jsou skvělým tréninkem pro naši mysl a mozek. Díky nim máme šanci zůstat na dlouhé roky dopředu vitální. Ať už jste hádanku rozluštili sami nebo s naší pomocí, pochvalte te. Zkusili jste to a to se počítá. 

timesofindia.indiatimes.com, www.news18.com, themindsjournal.com