Složitost hádanek

Hádanky a hlavolamy jsou nejen zábavnou kratochvílí, jsou především způsobem, jak se naučit více si všímat detailů a celkové myslet rychleji. 

Díky pravidelnému řešení hlavolamů zlepšujeme kognitivní schopnosti, smysl pro detail a učíme se všímat si věcí, kterých bychom si jindy ani nevšimli. Příkladem je i náš obrázek. 

Na první pohled obyčejný obrázek s pizzami. Vaším úkolem je ale objevit nesrovnalost, kterou tento výjev ukrývá. Tušíte jakou? Jedna z pizz nemá dvojici. 

Na vás je, abyste nám řekli, která z vyobrazených pizz to je. Už teď vás můžeme ujistit, že snadné to nebude. Celý proces navíc ztěžuje fakt, že na vyřešení našeho hlavolamu máte omezený čas. 

Tím jsou pouhé 3 vteřiny. Tedy chvilka, která uteče jako voda. Přesto se odborníci shodují, že to jde. Musíte ale zbystřit všechny smysly a na krátký časový úsek vynaložit stoprocentní koncentraci. 

Která pizza to je?

Jdete do toho? Pokud kývete na výraz souhlasu, pak si nejprve nastavte časovač hodinek na požadovaný čas. 

Co vidíte jako první? 

Zdroj: Youtube

Pak se pozorně zadívejte na obrázek. Nejprve jej vnímejte jako celek. Pak si projděte každou pizzu zvlášť. Vnímejte tvary, velikosti, zdobení. 

Je potřeba nevynechat jedinou maličkost, která by vás mohla zavést k cíli a která by vám mohla napovědět, která z vyobrazených pizz nemá na našem obrázku dvojici. 

Bude to šunková, salámová nebo třeba pizza s olivami? V okamžiku, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste pizzu bez dvojice našli, pak vám gratulujeme. 

Patříte k lidem, kterým neunikne ani zdánlivě neviditelný detail a kteří disponují superpostřehem. V případě, že stále nevíte, nezoufejte. My vám pizzu, která nemá dvojici, ukážeme. Na obrázku skutečně je. 

Nachází se v druhé řadě od shora jako druhá zprava. Je to pizza s rajčaty, salámem a kousky sýra. Vidíte ji? Tyto a jim podobné hádanky jsou nejlepším tréninkem pro náš mozek. Jejich pravidelným procvičováním si zbystříte smysly a nikdy nezestárnete. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.buzzfeed.com, www.highlightskids.com