IQ výzva

Hádanky a hlavolamy jsou víc než zábavnou kratochvílí. Jsou způsobem, jak zbystřit své smysly a naučit se lépe přemýšlet. 

Pravidelným řešením hádanek a hlavolamů navíc zlepšujete kognitivní schopnosti, učíte se vnímat všechny potřebné detaily a soustředit naplno svou koncentraci. 

Nevěříte? Pak si to ihned můžete vyzkoušet na naší IQ výzvě. Přinášíme vám jednoduchý obrázek kuřete. Přesněji řečeno dva naprosto totožné obrázky. Zde je ale schovaná naše výzva. 

Na těchto dvou zdánlivě totožných obrázcích kuřete se skrývají tři důležité rozdíly, které čekají, až je objevíte. Bude zapotřebí naprosté soustředěnosti a samozřejmě nesmíte vynechat jediný detail, který by vás mohl nasměrovat k cíli. 

A co vidíme na obrázcích? Na každém je, jak už jsme řekli, kuře. Nad jeho hlavou je vidět slunce. Vedle malého kuřátka leží kotě, za kterým stojí květináč s červenou květinou. 

Najdete 3 rozdíly? 

Co byste neměli vynechat je samotný květináč. Na tom je také podobizna kotěte. Po pravé straně kuřete je další květináč, ve kterém je zelená kytka. 

Najděte 3 rozdíly v těchto obrázcích:

Zdroj: Youtube

Celý výjev se nachází u okna prosvětleného sluncem. Kuře, kočka, oba květiny i paprsky dopadajícího slunce se nachází na dřevěné podlaze. Základní fakta tedy máme. Teď je na čase objevit rozdíly, které oba obrázky odlišují. 

Celou situaci navíc ztěžuje fakt, že na vyřešení tohoto hlavolamu máte pouhých 5 vteřin. To není mnoho. Přesto, pokud budete opravdu pozorní, to zvládnout lze. Jen si musíte všímat všeho potřebného. 

Rozdíly může najít v barvách, tvarech, velikostech nebo třeba jen chybějících čárách. Mohou být opravdu kdekoliv. Jakmile se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním.

Pokud jste tři námi požadované rozdíly našli, pak vám patří veliká gratulace. Vyznačujete se skutečným superpostřehem. Laicky řečeno to znamená, že vám neunikne žádný detail. To je vlastnost, která se vám bude hodit v každé oblasti vašeho života. 

V případě, že ale stále nevíte, kde zmíněné rozdíly mezi obrázky kuřete jsou, nezoufejte. Rádi vám je ukážeme. První rozdíl je u tlapek kotěte. Na druhém obrázku není vidět druhá tlapka. Druhý rozdíl se nachází v hřebenu na hlavě kuřete, který má na druhém obrázku jiný tvar. Poslední rozdíl je pak k vidění v samotné květině, která je na druhém obrázku vyšší než na prvním. 

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.news18.com, www.timesnownews.com