IQ výzva

Hádanky a hlavolamy jsou víc než zábavou ve chvílích, kdy se nudíme a nemáme takříkajíc do čeho dloubnout. Jsou způsobem, jak potrénovat mozek a rozhýbat mozkové závity. 

Laicky řečeno to znamená, že praktikováním podobných výzev sami pro sebe něco uděláme a zlepšíme své myšlení. Je to jediný způsob, jak udržovat smysly stále v běhu a nikdy nezestárnout. 

Odborníci se shodují, že hádanky a hlavolamy mají jedinečnou schopnost zlepšit kognitivní dovednosti, smysl pro detail a vnímání. 

Příkladem takového hlavolamu je i naše IQ výzva. Tu ale zvládnou vyřešit jen bystří jedinci. O co jde? Najít na starém obrázku záhadného muže. 

Možná jste se teď pousmáli, protože máte pocit, že to bude naprostá hračka. Opak je ale pravdou. Naše výzva je koncipovaná tak, aby zmátla i ty nejlepší pozorovatele. Nevěříte? 

Najdi záhadného muže

Pak na nic nečekejte a hurá do toho. Nejprve si ale nastavte časovač hodinek na požadovaný čas. Dostáváte od nás pouhé 3 vteřiny. To je míň, než jste čekali. Navíc utečou jako voda. 

Optická iluze: Rozpoznejte zvíře na obrázku:

Zdroj: Youtube

V tom často tkví tajemství všech hlavolamů. Naučit se nejen lépe přemýšlet, abychom nevynechali jediný podstatný detail, ale zároveň zvládnout pracovat pod stresem a rychle ubíhajícím časem. 

Jestli jsou vaše hodinky připravené, zadívejte se pozorně na obrázek. Projděte si všechno, co na něm vidíte. Vnímejte tvary, barvy, velikosti. 

Zkuste se zkrátka soustředit na každou maličkost, která by mohla být indícií a zavést vás ke kýženému cíli. Svůj úkol znáte. Teď je čas dobrat se výsledku. 

Ve chvíli, kdy se časovač vašich hodinek zastaví, zastavte se spolu s ním. Pokud jste záhadného muže objevili, pak vám patří veliká gratulace. Zařadili jste se mezi výjimečné jedince, kterým neunikne žádný detail. 

Pokud však stále nevíte, kde na starém obrázku záhadný muž je, nezoufejte. My to víme a rádi vám to prozradíme. Záhadný muž se nachází mezi kmeny dvou stromů na levé straně obrázku. Už ho vidíte? Nápadně připomíná Napoleona.

Zdroje: www.jagranjosh.com, www.timesnownews.com, timesofindia.indiatimes.com