Sága začala vcelku nevinně v 19. století. Emily, členka dobře situované rodiny Burtů, se zdála být jemnou duší, ale za její fasádou se skrývala podivná proměna, která rozvrátila normy lidské existence. Jakmile jí otcovo jmění zajistilo život v přepychu, objevila se Emilyina zvláštní metamorfóza - její vzhled se stal divočejším, vlasy měla stejně zacuchané jako lesy, které ji obklopovaly, a její zuby získaly podivnou ostrost.

Podívejte se na video:

Zdroj: Youtube

Stávala se vlkodlakem…?

Ale to byl jen začátek. Pod měsíční oblohou vzbudily Emilyiny noční eskapády lesem podezření. Zmocnila se jí nadpozemská nespavost, která ji nutila bloudit temnotou, předzvěstí strachu.

Poklidný venkov mezitím utrpěl brutální útok - dobytek ležel zmrzačený, zpustošený nemilosrdným dravcem. Místní farmáři, dohnaní k zoufalství, povolali záhadného cizince, aby se postavil hrozbě - muže, o němž se říká, že se zabývá tajemstvím.

Za úplňku, který vrhal strašidelnou záři, se rozpoutal hon, který odhalil noční můru, stvoření, které chodilo po dvou nohách, groteskního křížence mezi člověkem a divochem. Kulky z roztaveného stříbra bestii porazily a rozpoutaly symfonii výstřelů, která se rozléhala nocí.

V průběhu krvavého dramatu se však objevilo další mrazivé odhalení. Emilyina vlastní matka narazila na scénu, kdy zůstala v hrůze stát- její dcera byla zraněná a v bezvědomí a ruku měla znetvořenou výstřelem…

Zrod legendy o vlkodlačí ženě

Emilyina matka se zoufale snažila rozluštit záhadu, která její dceru pohltila, a vydala se na cestu do srdce Paříže, aby našla lék na nevysvětlitelnou nemoc, která její dítě pohltila. Objevily se stíny lykantropie a zrodila se mrazivá legenda o vlkodlačí ženě.

Jak čas plynul, Emily se vrátila zdánlivě vyléčená, ale o jejích měsíčních výpravách se stále šeptalo. Místo jejího posledního odpočinku, strašidelný hřbitov, se stalo svatyní života poznamenaného nevysvětlitelným.

Dodnes se říká, že neklidný duch Emily Isabelly Burtové prochází krajem za svitu úplňku a je přízračnou připomínkou příběhu, který se vymyká rozumu. Kdysi krásná Emily, kterou polapila kletba, jež ji proměnila v krvežíznivou ďáblici, stále pronásleduje úrodná pole Georgie.

Zdroje: anomalien.com, weekinweird.com