curiosmos.com, en.wikipedia.org, www.ancient-origins.net

Ishi-no-Hoden jako megalitická kamenná památka zanechaná dávnými obyvateli.

Tento megalit vážící 500 tun je jednou z největších záhad

Japonské souostroví, které je rozdělené na ostrovy nejrůznějších tvarů a velikostí, zřejmě na svém povrchu ukrývá mnohé neuvěřitelné památky.

Tyto výdobytky dávných lidí ohromí každého, kdo se byť jen trochu snaží vysvětlit jejich původ za pomoci dnešního takřka dogmatického výkladu historie. 

Příkladem je i Ishi-no-Hoden, 500 tun vážící kamenný blok neobvyklého tvaru, jehož skutečný účel je dosud neznámý. Jde tak o jednu z největších záhad, kterou se vědci snaží vyřešit. 

Abychom měli ucelenější představu o tom, jak velká je skutečná rozloha této kamenné plochy, je třeba zmínit, že megalit až šestkrát převyšuje největší kamenný blok umístěný ve Velké pyramidě v Gíze.

Jeho délka je 7,5 metru a šířka 6,5 metru. Umístěn je v samém centru jezírka. Působí tedy dojmem, že se vznáší. Celou památku pak zdobí posvátný provaz z rýžové slámy, který je známý jako šimenawa.

Megalit Ishi-no-Hoden leží ve městě Takasago v prefektuře Hjógo, zhruba 100 km od japonského města Asuka.

Vědci vůbec netuší, co si o něm myslet

Megalit Ishi-no-Hoden byl pravděpodobně postaven v období Džómon, nejstarší známé prehistorické civilizaci v Japonsku, jež je datována v rozmezí let 14 000 a 200 př. n. l. Ishi-no-Hoden v překladu znamená "kamennou svatyni" a je považován za národní poklad.

Pro více informací se podívejte na toto video:

Zdroj: Youtube

V důsledku nedostatku historických důkazů v této lokalitě není známo, jak a s jakým účelem ji kameníci vytesali. Ani v blízkosti tohoto místa nebyly nikdy nalezeny žádné nástroje či rytiny.

Megalit je vyroben z hyaloklastitu. Druhu hydratovaného kamene, který je bohatý na černé sopečné sklo. Tento kámen vznikl v důsledku podvodní nebo podledovcové sopečné činnosti v časovém horizontu 70 milionů let.

Nalézt ho lze v hornaté oblasti zvané Hodenyama. Tedy v místě, odkud se tento kámen po staletí těžil a dodnes je používán na různé stavby, nejčastěji kamenné mosty, sarkofágy a další terénní úpravy.

Kromě této lokality neexistují žádné důkazy o vzniku záhadného megalitu, snad jen japonský folklór, který jeho vznik připisuje bohům Ookuninušimu a Sukunabikonovi. Ti měli za úkol postavit na hoře Hodenjamě hrad během jediné noci. Kvůli vzpurnému činu místního boha však byli nuceni svého díla zanechat.

Ookuninuši patří mezi ústřední božstva raně japonské kroniky mýtů a legend nazvané Kodžiki.