Za svým snem

Iveta Maurerová (*26. července 1998) pochází ze Znojma. O tom, že z ní jednou bude slavná modelka snila už jako holčička. Jak vypráví, pózovala, ráda se strojila. V televizi se dívala na soutěže krásy, a pak si na vítězku hrála, s plastovou korunkou chodila i spát. Jelikož neoplývá potřebnou výškou, kterou dívka na profesionální molo potřebuje (měří pouhých 170 centimetrů), chtěla se k modelingu propracovat prostřednictvím soutěží. To se jí nakonec podařilo, ale nebylo to zadarmo.

Od patnácti let se zajímala o různé soutěže a hledala zkušenosti. Účastnila se nejdříve menších, jako Miss Taneční, Miss Junior, v roce 2017 se stala vice-miss v Miss Léto. Zároveň získávala potřebné kontakty, seznamovala se fotografy, s prostředím, začala spolupracovat s modelingovými agenturami, a to nejdříve v Brně.

Věděla, co chce a za tím si šla. Rodiče v láskyplné rodině jí ve všem podporovali, ale chtěli, aby měla řádné vzdělání, což si uvědomovala i ona sama. Jejím cílem bylo také vystudovat vysokou školu.

„Škola základ života“

Iveta chodila na znojemské gymnázium, na mnoho akcí a castingy jezdila do Prahy a strávila tak dlouhé hodiny ve vlacích a autobusech. Často spala jen pár hodin a druhý den šla jako všichni studenti do školy. Neměla žádný individuální plán, nechtěla úlevy ani ve studiu polevit. Za vysokoškolský obor zvolila ekonomii a management na ekonomicky-správní fakultě Univerzity v Pardubicích a dnes je z ní inženýrka.

Když se stala Miss České republiky 2018, otevřel se jí svět, o jakém snila. Nejenže získala pravou korunku krásy, kterou má dnes ve vitrínce, po vítězství se účastnila mnoha akcí, cestovala, podívala se i do Číny, kde reprezentovala naší zemi ve světové Miss, začala fotit.

Každá mince má dvě strany

Přestože navenek působila Iveta jako sebevědomá dívka, v nitru si naprosto vůbec nevěřila. Neví, jak se to stalo, důvod nehledala v rodině, v dětství, prostě se to stalo – přestala se mít ráda, jak se svěřila pro lifee.cz. Ke ztrátě sebevědomí přispěl i modeling. Protože každá dívka je krásná, ale „… ta má hezčí vlasy, a tahle lepší nos, ta má delší nohy, ta je vyšší a já jsem malá…“ až skončila jako uzlíček nervů, k čemuž přispěly i nešťastné lásky. A to v době, kdy se stala miss!

Nedostatek sebedůvěry byl také jeden z důvodů, proč nechtěla být sama. Všichni známí nějakou lásku měli, ona byla bez kluka a připadla si jako nula. Možná proto se několikrát bezhlavě zamilovala. Ještě před soutěží i během ní si prošla několika toxickými vztahy, kdy zažila psychické násilí, manipulaci. Jako zamilovaná si neuvědomovala, že je něco špatně. Partneři jí ubližovali, křičeli na ni, ponižovali, omezovali a žárlili. Žila ve strachu.

S korunkou na hlavě

Trápila se, a tím trápila své rodiče, kteří nenesli lehce, že jejich holčička není šťastná. Až někdy po vítězství v Miss nastal zlom, řekla si, že dál už takto žít nechce. Uvědomila si, že největší chyba je, že si takové muže pouští k tělu, že se neměla se ráda. Zjistila, že dokud to nevyřeší, bude se to stále opakovat. Přes dva roky byla bez partnera a sama na sobě začala pracovat, číst a sledovat videa o tom, jak se poznat, jak se naučit mít se rád. Hledala, jak si odpustit to, že svými vztahy s nevhodnými partnery ubližovala nejen sobě, ale i rodičům.

Po těchto špatných zkušenostech založila nadaci Klíč k úsměvu. V komunikačním kroužku vypráví o svých poměrech s partnery, kteří se k ní nechovali hezky. Snaží lidem pomoci otevřít oči, ukázat, že žít v nezdravém vztahu není normální, pomáhá jim najít sílu s tím něco dělat, radit jak a na koho se obrátit o pomoc.

Nová Iveta

Iveta žije v Praze a před dvěma lety začala pracovat pro televizní stanici NOVA. Začala jako reportérka v pořadu Život v hvězdách. Nyní je moderátorkou Víkendové Snídaně, kde se podílí na dramaturgii, scénářích a veškeré přípravě pořadu. A tam, ve studiu, našla nejen práci, která se jí líbí ale i to, co dlouho hledala a po čem toužila.

Loni v květnu byla hostem pořadu americká zpěvačka italského původu Laura Pergolizzová (*18. března 1981) známá jako LP, kterou do té doby znala Iveta jen z rozhlasu, možná jen její hit Lost on You. Mezi oběma zpěvačkami přeskočila pomyslná jiskra. Iveta se zamilovala a jak říká, bylo jí úplně jedno, že to není kluk ale holka. Cítila, že potkala spřízněnou duši, kterou hledala, potkala tu pravou lásku.

Začaly si psát, volat… Loni v září na Prague Pride s ní LP natočila klip k písničce Dayglow. Podívat se na obě zamilované a poslechnout si ji můžete na následujícím videu:

Zdroj: Youtube

Spolu s přáním hezkých vánočních svátků a společnou fotkou z Londýna oznámily svůj vztah svým fanouškům na Instagramu. Po tom všem, co prožila se Iveta dnes cítí nesmírně šťastná. Prý ani nevěřila, že tak laskavého, hodného a milého člověka, kterého zajímá, jak se cítí, někdy najde. Ona si ji za to nesmírně váží. Spokojení jsou i rodiče, protože jejich dcera jen září. To, že se zamilovala do ženy nijak neřeší (více o vztahu viz galerie).

Zdroje: plus7dni.pluska.sk, www.lifee.cz, tv.nova.cz