Jak na nezbedný sáček

Nakupování potravin je samo o sobě kovbojkou. Nechceme na nic zapomenout, čteme etikety a kontrolujeme datum spotřeby. V okamžiku, kdy se rozhodneme danou potravinu uložit do nákupníku košíku, ji ale většinou musíme vložit do igelitového sáčku. 

Právě v tento moment začíná to pravé nakupovací příkoří. Nepolapitelné sáčky na zeleninu, ovoce nebo pečivo jsou proslulé tím, že se nedají otevřít. V takovém případě vám přinášíme tipy, jak to jednou provždy zvládnout. 

Jedním ze způsobů, jak sáček otevřít, je navlhčit si ruce. Vaším řešením může být přivázání dezinfekčního ubrousku na ruce k rukojeti nákupního vozíku. Ve chvíli, kdy se setkáte s nepoddajnými plastovými sáčky, jednoduše použije navlhčený ubrousek, aby vám s tímto problémem pomohla. Bez toho, aniž byste si museli naslinit své prsty. 

Vlhčený ubrousek je účinným řešením, jak se do sáčku dostat. Je to mnohem jednodušší než desetiminutová dřina, kterou obvykle zabere jejich otevření. Pokud však s sebou vlhčený ubrousek nosit nechcete, můžete si své prsty navlhčit v sekci ovoce a zeleniny. 

Pomohou vám například čerstvé banány. Ty jsou často pokryté rosou. Jakmile po nich přejedete prsty, bude otevírání mikrotenových sáčků mnohem jednodušší. Stejným způsobem můžete použít jakékoliv dostupné ovoce nebo zeleninu. 

Co pomáhá

Dalším způsobem, jak igelitový sáček otevřít, je otevřít ho v místě, kde jedno z uch sáčku vybíhá. Právě v něm sáček uchopte a lehce zatáhněte. Objeví se malý trojúhelník. Jeho vytaženám se sáček bez námahy otevře.

Jak snadno a rychle otevřít plastovou tašku: 

Zdroj: Youtube

V případě, že si přejete sáček otevřít, abyste do něj uložili rohlíky, můžete zkusit i tření. Vložte sáček mezi dlaně a jim začněte třít o sebe. Po malé chvilce zjistíte, že je sáček připravený k uložení potravin. 

Pokud i vy s otevíráním igelitových sáčků občas zápasíte a nechcete volit nehygienické metody jako olizování prstů, nabízí výše uvedené způsoby skvělou příležitost, jak plně využít potenciál igelitových sáčků a neohrozit při tom své zdraví. 

Pro ty, kteří hledají ještě udržitelnější a bezproblémovou alternativu, jak uložit potraviny během nákupu, se nabízí i další řešení. Vezměte si do obchodu s potravinami vlastní omyvatelné tašky, které lze opakovaně použít, a zbavte se tak nutnosti složitých manévrů při otevírání plastových sáčků. 

Použít ale můžete také plátěné pytlíky nebo síťové sáčky, které jsou také určené k opakovanému použití. Tím snadno předejdete komplikacím s otevíráním mikrotenových sáčků a zároveň ulevíte přírodě.

Zdroje: lifehacks.stackexchange.com, thegrocerystoreguy.com, www.instructables.com